Новини
Суспільство
Екологія
Земля
Повітря
Новини світу
За кордоном

Через 50 років частина Землі перетвориться на Сахару, а 1 млрд людей шукатиме нові домівки


За даними нового дослідження, 1 млрд людей буде змушений покинути свої домівки або житиме в умовах нестерпної спеки через зростання глобальної температури.

Як пишуть в The Guardian, за найгіршим сценарієм прискорення викидів парникових газів, райони, в яких наразі проживає третина населення світу, стануть спекотнішими, ніж найгарячіші частини Сахари. Для значної частини територій (Африка та Азія), де проживає чимало людей, температура може піднятися в середньому до кінця століття не на 3°С, а на 7,5°С. Через це 30% населення планети будуть змушені жити на територіях, де середні річні температури будуть перевищувати 29°С.

Довідково:
Наразі переважна більшість людства живе в регіонах, де середньорічна температура становить від 6°С до 43°С, що ідеально підходить для здоров'я людини та виробництва продуктів харчування. Але території придатні для існування людини зміщуються і скорочуються в результаті техногенного глобального нагріву, через що більшість людей житимуть в умовах, які автори називають «майже неживі крайності».

За найбільш оптимістичним прогнозом 1,2 мільярди людей опиняться поза зручною «кліматичною нішею». Також в дослідженні зазначають чинники, які можуть посилити негативні наслідки зростання глобальної температури на планеті. Серед них: ріст кількості населення (зокрема, в Африці та Азії, де і зараз вже високі температури), продовольча проблема та міграційний тиск. Більше того, часу аби виправити ситуацію залишилося не так вже й багато.

«У наступні 50 років відбудеться більше змін, ніж за останні 6000 років», – йдеться у дослідженні.

Проте вчені вважають, що не все так безнадійно, адже людина має чималий адаптаційний потенціал. Але, враховуючи, що збільшення температури матиме вплив на економічні обставини регіони, а чимало людей на мають змоги влаштувати комфортний для себе «мікроклімат», – людство й зазнає чималий удар через потепління.

«Я думаю варто сказати, що середні температури понад 29°С нежиттєздатні. Людям доведеться змінювати місце життя чи адаптуватися. Але є обмеження і в адаптації. Звичайно, якщо у вас достатньо грошей та енергії, ви можете придбати кондиціонер або взагалі улетіти, і все у вас буде добре. Але більшість людей не зможуть цього зробити», – сказав один з провідних авторів дослідження, професор Мартен Шеффер з Університету Вагенінген.

Автори дослідження заявили, що їхні висновки повинні підштовхнути політиків до інтенсивнішого впровадження заходів, спрямованих на скорочення викидів парникових газів та пошуків шляхів вирішення міграційних проблем, оскільки сповільнення темпів потепління, допоможе врятувати мільярди людей.

Читайте також:
Зміна клімату і підвищення смертності – пряма взаємозалежність
Київ став майже Херсоном: за 30 років в столиці суттєво змінився клімат
Екологи пророкують людству деградацію через погіршення клімату
NASA показало масштаб глобальної кліматичної катастрофи на планеті