Новини
Ірпінь
Акції
Суспільство
Україна-суспільство
Київщина-суспільство

Бюджетники – під Кабміном: ірпінські дерибанники влаштували мітинг через районування


Під стінами Кабінету Міністрів України мітингують проти утворення Бучанського району та за «повернення» Ірпінського. Серед протестувальників переважно бюджетники та особи, певним чином залежні від тимчасової дерибанної влади Ірпеня, що вийшли під «знаменами» відставного мера Карплюка. Як кажуть, адмінресурс знову «рулить».

Зранку 10 червня в Ірпені вишикувалися 6 маршруток на площі поблизу ЕКО-маркету та 1 автобус – за готелем, щоб централізовано завезти мітингарів до Києва. Це болісно нагадало часи Революції гідності, коли тих же бюджетників збирали на антимайдан.

Серед «збиральників» тоді засвітилася Юлія Кульчицька, яка сьогодні, змінивши прізвище на Прибилова, очолює КП «Управління благоустрою міста».

Але цього дня «смотрящим» за присутністю протестувальників був керівник кишенькової атошної організації Антон Головенко (нехай вже вибачають мужні учасники бойових дій та реальні волонтери, але до діяльності її прикарплючених очільників виникає багато питань).

За інформацією громадського діяча Олексія Зіневича, відповідальними за акцію Карплюк призначив в.о. міського голови – секретаря ради Андрія Літвинова та його першого заступника Олександра Маркушина.

Заступник з економічних питань Лідія Михальченко курувала присутність медиків, керівники підрозділів ради – своїх підлеглих.

За словами очевидців, багато хто з мітингарів навіть не знали конкретно, куди й навіщо їдуть. Використали не лише людський адмінресурс, а й технічний, зокрема транспортний засіб управління освіти та науки Ірпінської міської ради.

Акцію назвали «Чернишов, почуйТе Ірпінь!». Організатори вимагають, щоб повернули «місту Ірпінь статус адміністративного центру Ірпінського району».

Реальна підстава – повернути хоча б таким чином втрачені позиції на заплямованій політичній арені через відвертий дерибан бюджетних коштів та нищення невідновлювальних природних ресурсів під шалену висотну забудову.

Водночас бачимо катастрофічну нестачу в місті шкіл, садочків, медичних закладів та інших соціальних об’єктів, робочих місць, які б наповнювали його бюджет.

Ірпінь виявився нездатним утримати навіть ті населені пункти, що входили до його складу. Гостомель – фінансовий донор міської скарбнички – та Коцюбинське створюють власні територіальні громади, Ворзель відходить до Бучі.

Причина – непропорційний розподіл їх фактичних внесків до спільного бюджету та повернення коштів на розвиток громади.

На мітинг люди вийшли у масках, тому часом важко ідентифікувати присутніх, хіба що їх керівників. Сподіваємося, що з’ясуємо, чи були в них підстави не вийти на роботу.

Як відомо, чиновники вже не вперше вдаються до таких акцій, унаслідок яких бюджетники та жителі Ірпеня – відвідувачі міської адміністрації – стають заручниками дерибанних інтересів Карплюка та його прибічників.

На плакатах – уже «зачовгані» та цинічні гасла. Про «місто парків», які фактично є скверами – залишками винищених лісових зон з віковими деревами цінних порід. На їх облаштування викинули десятки мільйонів бюджетних гривень.

Про «Все буде Ірпінь» – прозорий натяк, що виріжуть дерева, забудують територію висотками, завдяки чому збагатяться певні особи.

Містяни змушені будуть шукати роботу за межами населеного пункту, простоюючи в заторах, і думати, де прилаштувати дітей у садочок чи школу, які вщент переповнені.

«Я люблю Ірпінь» – де назва міста символічно виділена траурним чорним кольором. В іншому варіанті – зелені сердечки: чи то туга за вирізаною рослинністю курорту, чи натяк на «зелених чоловічків», які його знищили під урбаністичне бетонне гетто.

Єдине бажання карплюківців – утримати примарний статус керівної ланки району, щоб мати певні важелі впливу для «решалова», отримувати субвенції, дотації тощо.

Адже питання пересічних громадян вирішуватимуться безпосередньо на місцях – в ОТГ. Адмінреформа спрямована на зменшення кількості чиновників, які у районах дублюють їх функції.