Бути екосвідомим легко: як з користю використати ялинки та зекономити 140 тис. грн, – лайфхак із Бучі
Щороку близько 40% українців віддають перевагу живому дереву на Новий рік. Свята вже давно минули і лише «найстійкіші» ще досі тримають ялинки вдома, дехто – викинув їх просто на смітник, свідомі – здали на переробку.
Чому не можна викидати ялинки на смітник? Вічнозелені, як і всі органічні залишки на полігонах, з часом починають виділяти метан, викиди якого є не лише небезпечними для здоров’я, а й впливають на зміни клімату. Як підрахували в The Carbon Trust, вуглецевий слід двометрового дерева, що викинули на полігон, становить 16 кілограмів CO².
Не лише надихнути, а й створити всі умови бути екосвідомими для мешканців 881 квартири вирішили в ОСББ «Буча Квартал 2». Тут після новорічних свят виділили місце для збору ялинок, а сьогодні, 13 лютого переробили на тріску.
«Минулі роки у нас були контейнери для будівельного сміття, а в цьому році, так як контейнерів вже не має, вирішили, аби ялинки не викидали просто на смітник, піти більш цивілізованим шляхом – переробити ялинки на тріску», – розповідає голова ОСББ Тетяна Сорокіна.
Зібрані дерева переробили на тріску в спеціальному тріскоподрібнювачу. Навесні тріску ймовірніше використають для лунок вічнозелених рослин, що ростуть поряд з комплексом. Це допоможе не допустити перегрівання ґрунту і забезпечить стабільний вологий режим для дерев. Також тирсу можна використати для мульчування лунок вічнозелених рослин.
Проте й це не єдиний лайфхак від ОСББ. Вже рік тут сортують сміття, економлячи 140 тис. грн..
«Ми не лише переробляємо ялинки, а також займаємося вторсировиною. Соціальна відповідальність для нас дуже важлива», – зазначає Тетяна Сорокіна. – «Наразі вже майже 40% мешканців сортують сміття – і це дуже хороший результат. За рік у нас вийшло здати близько 470 кубів вже пресованого відсортованого сміття. Це сміття було здане як вторсировина на переробку і не потрапило на платний полігон, таким чином ми зекономили 140 тис. грн. Більш того це сміття «досортовує» наш двірник і за те, що здає отримує собі зарплатню».