Україна
Здоров'я

Бустер і третє COVID-щеплення: у МОЗ відповіли у чому різниця

Різниця між додатковою дозою вакцини та бустерним щепленням полягає у кінцевій меті імунізації та термінах введення третьої дози препарату.

Бустер і третє COVID-щеплення: у МОЗ відповіли у чому різниця - зображення

Очільник МОЗ Віктор Ляшко пояснив, що бустерна доза вакцини необхідна для посилення її ефективності, а додаткова - для убезпечення хворих, яким дві дози можуть не дати належного захисту через певні захворювання. Про це пише Укрінформ.

На практиці різниця полягає ще й у тому з якими інтервалами роблять щеплення. Так, ревакцинальну дозу оптимально ввести в період від 181-го до 270-го дня від отримання останньої дози.

Її вже запровадили для медичних працівників та працівників будинків інтернатного типу як для груп ризику за професією. Вони можуть отримати її щонайменше через 6 місяців з дати отримання другої дози.

На сьогодні ревакцинальну дозу вже отримало 367 осіб.

"Згідно з рекомендаціями НТГЕІ, ревакцинація проводиться так: бустер м-РНК вакцинами Moderna та Pfizer на усі типи вакцини. Наприклад, якщо базова вакцинація у вас була зроблена CoronaVac або AstraZeneca, ревакцинальну дозу ви отримаєте мРНК вакциною", - зазначив Ляшко.

Ревакцинація передбачає видачу документів про вакцинацію, які будуть чинними 270 днів від дати останнього щеплення проти COVID-19.

Разом з тим, додаткове щеплення рекомендують людям з низкою тяжких хвороб, в яких міг не сформуватися належний імунний захист після двох доз вакцини.

У такому випадку додаткову вакцинацію проводять через 28 днів після основного курсу. Наразі, додаткову дозу отримали 529.

До списку медичних показань для додаткової вакцинації входять: усі види раку крові, ВІЛ-інфекція, трансплантація органів та стовбурових клітин, аутоімунні захворювання, імуносупресивна або імуномодулююча терапія, проведення хімієтерапії або променевої терапії, високі дози стероїдів, які людина отримувала з будь-якої причини за місяць до вакцинації.

"Звісно, що це неповний перелік станів та показань для отримання додаткової дози. Якщо людина має захворювання або під час щеплення проходила лікування, яке могло вплинути на її імунну систему, їй слід порадитися зі своїм сімейним чи профільним лікарем. Той визначить, чи потрібна їй додаткова доза антиковідної вакцини, та у разі потреби випише їй направлення на щеплення", - зазначив міністр.

Аби отримати додаткову дозу, треба звернутися до свого сімейного або профільного лікаря. Введення додаткової дози не впливає на термін дії сертифіката чи міжнародного свідоцтва про вакцинацію. Документ буде чинним 365 днів з дати введення другої дози.

Як повідомлялося раніше, у КОДА пояснили, що на додаткове третє щеплення проти коронавірусу натепер можуть розраховувати люди із важкими захворюваннями та ті, хто з якихось причин має знижений імунітет.

Згодом стало відомо, що в Україні запроваджують бустерну вакцинацію проти COVID-19.

Нагадаємо також, що 1 та 2 січня пункти та центри вакцинації в Україні не працюватимуть.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.