Новини
Україна
Екологія

Будівництво українських доріг по-новому: замість щебеню – шлак


Нещодавно призначений очільником Укравтодору Олександр Кубраков озвучив революційний підхід до будівництва доріг України, яке дозволить зекономити та допоможе довкіллю. 4 грудня на своїй фейсбук-сторінці голова Державного агентства автомобільних доріг відзначив: «Уряд схвалив можливість використання відходів виробництва у дорожньому будівництві – шлаки будуть використовуватися для спорудження насипів та замінять собою щебінь».

За його словами, цей «простий, але реально революційний крок» вирішить відразу дві проблеми.
По-перше, це зменшить вартість будівництва доріг. До того ж вирішиться питання утилізації шлаку, яке турбує багато українських підприємств. У зв’язку з цим такі підприємства радо готові ділитися шлаком абсолютно безкоштовно. Витрати потрібні лише на транспортування.

По-друге, це полегшить «дихати» навколишньому середовищу, адже, як відомо, обсяги таких відходів – металургійних, вугільних, золошлаків – в Україні складають сотні мільйонів тон. І з року в рік їх не меншає. Використання шлаків у будівництві доріг – дієвий спосіб утилізації, що зменшить навантаження на навколишнє середовище.

Олександр Кубраков також наголосив, що така заміна щебеню шлаком є цілком законною. Чинні норми та нормативні документи не містять перешкод для застосування таких матеріалів у дорожньому будівництві. А замовники робіт будуть зобов’язані у тендерній та проектній документації встановлювати умови для застосування шлаків.

Голова Укравтодору додав, що в першу чергу нові «будівельні матеріали» будуть використовуватись у тих регіонах, де розміщені виробництва, які продукують цей тип відходів. Це зокрема Запорізька, Дніпропетровська та Донецька області.

Ноу-хау почнуть впроваджувати у наступному році – разом зі стартом нового сезону дорожніх робіт.