Британська національна бібліотека запрошує українських дослідників
Учасникам проекту з упорядкування і популяризації української літературної спадщини надаватиметься стипендія. Заявки приймаються до 5 листопада
Українці можуть отримати стипендії Британського уряду разом з можливістю попрацювати у проекту з упорядкування і популяризації ?? української літературної спадщини у фондах Британської національної бібліотеки. Такі стипендії пропонує Chevening Fellowship. Про це інформує посольство Великобританії в Києві на своїй Фейсбук-сторінці, і зазначає, до дізнатися про проект і критерії відбору стипендіатів, а також подати електронну заявку можна за посиланням. British Embassy Kyiv зауважує, що заявки від громадян України приймаються до 5 листопада.
Як деталізує Укрінформ, у межах стипендіальної програми увагу буде зосереджено на огляді колекції фондів бібліотеки українською та іншими мовами, надрукованими на території України та матеріалів про Україну, її історію, мову та народ.
Як з’ясувалось, нині дослідницький потенціал колекцій української літератури обмежений. Проблема в тому, що вони поширюються по каталогах бібліотеки з різним рівнем метаданих, і тому їх важко знайти, оцінити та просувати для дослідників та інших аудиторій. Стипендія надає можливість вирішити це питання. Колектив проекту співпрацюватиме з кураторами, каталогізаторами та спеціалістами з довідки Chevening Fellowship щоб вивчити колекції та покращити їх метадані, забезпечивши поліпшений та більш простий доступ.
Програма Chevening– це глобальна стипендіальна програма уряду Великої Британії, заснована в 1983 році, аби надати можливість отримання освіти у вишах Британії. Ці стипендії є одними з найпрестижніших нагород для навчання в Великобританії. Крім навчання за обраною програмою, стипендії дають учасникам можливість спілкування зі своїми ровесниками та однодумцями в унікальній академічній атмосфері Великобританії. Ці стипендії пропонуються для молодих лідерів України. Більшість стипендій Chevening розраховані на післядипломні магістерські програми тривалістю до 12 місяців. Також можливо обрати і менш тривалу дослідницьку програму строком від 3 місяців.