Новини
Новини світу

Британія, Данія, Нідерланди й США нададуть Україні сотні ракет для ППО (ВІДЕО)

Постачання обладнання вже почалося і має завершитися протягом декількох тижнів.

Міністри оборони Великої Британії, Данії, Нідерландів і Сполучених Штатів оголосили про спільне й термінове надання Україні засобів протиповітряної оборони для захисту від російських атак.

Про це йдеться у спільній заяві чотирьох міністрів.

Україна отримає "сотні зенітних ракет малої і середньої дальності та супутніх систем", причому їхнє надання вже почалось і має завершитись за кілька тижнів.

Вони необхідні "для захисту критично важливої національної інфраструктури України і подальшого забезпечення успіху контрнаступальних операцій у найближчі місяці", додають у Міноборони Британії.

Своєю чергою виконувач обов’язків міністра оборони Данії Троельс Лунд Поульсен заявив, що його країна плану передати додаткові 21,9 мільярда крон (2,94 мільярда євро) для очолюваного Британією Міжнародного фонду для України протягом наступних кількох років.

Про спільне постачання засобів ППО стало відомо під час тринадцятого засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" у Брюсселі.

Крім того, Україна також отримає ще 14 одиниць бойових танків Leopard 2. Данія і Нідерланди профінансували купівлю цих танків. Контракти на нову поставку танків уже підписано. Обидві країни виділили загалом тризначну суму в кілька мільйонів.

Уряд Німеччини, який має схвалити експорт військової техніки, також брав у цьому участь. Всі 14 танків мають бути поставлені до кінця 2024 року.

Вас також можуть зацікавити такі новини: