Боярка екологічна: громадські проєкти містян, пов'язані з довкіллям
У цьогорічному конкурсі "Бюджет участі м. Боярка" взяли участь чотири проєкти, які мають на меті захист екології.
Ми вже розповідали про першого заявника конкурсу - проєкт премії для найкращих випускників міста, який фінансуватиметься за допомогою сонячної енергетики. Автор пропонує встновити сонячні панелі на даху міської ради, а зекономлені кошти віддавати тим, хто найкраще здав ЗНО.
Компостування органіки
Наступний проєкт створила громадська активістка Юлія Скочинська. Щоб відвадити жителів міста від спалювання листя діячка пропонує встановити 4 контейнери для компостування сміття з інструкцією використання у двох парках Боярки.
"Компостери призначені для перетворення відходів рослинного походження на органічне добриво, термін такого перетворення 1-2 роки. Доцільно встановлювати компостери на 4 відділення, що дозволяє завантажувати і розвантажувати їх поступово. Розвантаження паркових компостерів і внесення добрив, стане частиною діяльності ГО Затишна Боярка, як елемент сезонного догляду за громадськими клумбами", - додала Юлія в описі проєкту.
Також зазначається, що за рахунок компостування місто зможе зекономити кошти, які витрачаються на вивезення сміття, а також зменшити викиди хімічних речовин від спалювання листя. Вартість реалізації такої ініціативи становитиме 38 тисяч гривень.
Дерево з батарейками
Активіст Ігор Коцар мріє про встановлення у Боярці двох "сонячних дерев" - муляжів з сонячними батареями, за рахунок енергії яких боярчани зможуть підзарядити гаджети через USB.
"Проект передбачає встановлення 2 (двох) сонячних дерев з безкоштовною підзарядкою для гаджетів на площі перед РАЦСом та на набережній в історичній частині міста. Сонячні дерева будуть обладнання сонячними панелями, акумуляторами, портами USB для підзарядки гаджетів та бездротової зарядки. Також будуть мати LED-світильники які працюють від сонячної енергії", - описує проєкт Ігор.
Ініціатива недешева: коштує 247 430 гривень, однак, за словами Коцара, проєкт сприятиме популяризації відновлюваної енергії у місті Боярка.
Без диму і вогню
Багатьом жителям навіть великих міст остогидло "нюхати" дим від спалювання листя восени. Тож автор наступного проєкту Андрій Колесник пропонує зробити розведення багаття з рослинних решток неможливим у Боярці.
"Компонування та організація роботи мобільного комплексу обладнання з утилізації гілля та рослинних решток від обрізки дерев, кущів, скошування бурянів, листя. Вирішуються проблеми задимлення міста від безконтрольного спалювання рослинних решток чи захаращення території міста від їх безконтрольного нагромадження. Подрібнені деревні рештки реалізуються як паливо. Листя закладається на компост", - пропонує містянин.
Ініціатива перегукується з проєктом компостування, однак передбачає більшу залученість міської ради та комунальних підприємств. Першим кроком у реалізації ініціативи Андрій бачить купівлю спеціального обладнання для комунальників - подрібнювачів та компостерів. Вартість проєкту складає 250 тисяч гривень.