Новини
Вишгород
Спорт
Суспільство

Боротьба за спортивну школу у Вишгороді продовжується


Сьогодні, 3 лютого, спортсмени, тренери і батьки вихованців ДЮСШ з водних видів спорту вийшли на акцію протесту і перекрили дорогу.

Фото ІА "Погляд"

У Вишгороді на новий виток вийшла ситуація, коли тренери, батьки вихованців дитячо-юнацької спортивної школи з водних видів спорту та громадськість висловлюють свою незгоду зі рішенням сесії Вишгородської міської ради. Нагадаємо,  28 січня депутати 16 голосами висловились за прийняття рішення про приєднання Вишгородської міської дитячо-юнацької спортивної школи з водних видів спорту до Вишгородської міської дитячо-юнацької школи.

Ірина Побідаш назвала ситуацію "дерибаном"

Причин незгоди з таким рішенням називають кілька. По-перше, те, що питання розглядалося без залучення керівництва ДЮСШ з водних видів спорту та громадськості, а на саму сесію внесли як додаткове. По-друге, те, що тренерам з ДЮСШ 1-ї категорії доведеться перейти до ДЮСШ 2-ї категорії, тобто нижчої, відповідно, й зарплати будуть нижчі. Та й то, якщо будуть, бо, як зауважила заступник директора  ДЮСШ з водних видів спорту Олена Карпухіна, вона знайшла на сайті податкової повідомлення про вивільнення працівників цієї ДЮСШ, але не побачила ніякої інформації про їхнє переведення до іншого закладу.  По-третє, те, що така реорганізація, чи то приєднання відбулося без згоди відповідного міністерства. Втім, можна називати ще багато причин, однак тренери, батьки спортсменів зазначають, що кінцева мета цього всього – знищити ДЮСШ з водних видів спорту, бо «ласим шматочком» є територія, де знаходиться тренувальна за ДЮСШ, чи то пак, що він неї лишилось.

Фото ІА "Погляд"

То ж сьогодні, 3 лютого, у Вишгороді відбулась акція протесту проти депутатського рішення, яка як повідомила «Погляду» Олена Карпухіна, була організована батьками юних спортсменів. То ж вихованці школи також прийшли підтримати свій навчальний заклад – тримали у руках плакати «Врятуйте школу майбутніх чемпіонів», «#freeдюсш» тощо.

Ситуацію зі спортшколою «дерибаном» назвала Ірина Побідаш, екс-голова ради 6 скликання. Взявши слово на акції протесту, вона досить гостро розповіла про те, що відбувалося зі школою ще з 2004 року, називаючи прізвища.

Скріншот із стріму на Фейсбук-сторінці Погляд-Вишгород Інформаційна агенція

«Почалося все ще 2004 року, коли заступник голови Вишгородської РДА Приходько вперше надав в оренду нашу вітрильну школу, яка була повністю з усією інфраструктурою, з будиночками, з дорогами, з освітленням – акому собі «Фінбоу-Днепр». На той момент, за інформацією людей, до «Фінбоу-Днепр» були причетні Медведчук, Суркіс і вся «компашка». Але найбільшої біди щодо  знищення цієї школи завдав Ярослав Москаленко. У 2011 році, коли він  був депутатом Київської обласної ради, заступником голови ОДА Київщини,  вони вирішили передати КП КОР у спільну власність громади Вишгородського району. І тоді тихенько, поки оформлювалися будиночки, відійшов шматочок ділянки, де зараз веслувальна база, пану Ареф’єву і ще якійсь громадянці. З цього й почався дерибан. У 2012 році поклали око й лапу пан Москаленко з паном Ареф’євим на нашу веслувальну школу. Але ще гірше стало в 2013 році, коли Москаленко переоформив «Фінбоу-Днепр», яке належало зовсім іншим людям, на своїх людей – на пана Кикотя, на пана Наливайка. Якраз у цей час мені довелося бути керівником Вишгородського району. І до мене тоді прийшли і теренери, і батьки, інші співробітники цієї навчальної бази і ДЮСШ з водних видів спорту і розповіли, що відбувається. Зараз Москаленко не припиняє. Момот зробить все, що скаже Москаленко, На превеликий жаль, його команда на чолі міста і тому ми зараз тут зібралися», зауважила Ірина Побідаш.

Олексій Момот обіцяє, що школа працюватиме

Втім, міський голова Олексій Момот, який також був присутній на акції протесту, зауважив, що він ні від кого не ховається, і йому є що сказати: «Те, що я не хочу з кимось говорити – це не правда. Така брудна політична кампанія, яка кілька днів вирує в інтернеті - то це така ганебна маніпуляція. Те, що кажуть, що школа ліквідується, це неправда. Школа залишається у тому форматі, у якому вона була».

Фото ІА "Погляд"

Також він розповів: «Запам’ятайте, що вас накручують і що хочуть прикрити. Вже територію НСБ «прив’язують» до бази ДЮСШ, зараз початий процес і готується клопотання передати базу НСБ до обласної ради назад, і я це знаю. Вашими руками це зроблять».

Втім, це не переконало протестувальників, як і слова міського голови про те, що в зимовий період тренувальний процес ДЮСШ з водних видів спорту проходить практично в ДЮСШ.

Дискусія з міським головою у протестувальників вийшла досить бурхливою, але кожна сторона залишилась при своїй думці.

Олена Карпухіна не бачить визначеності

Олена Карпухіна яка вже 29 років працює в ДЮСШ з водних видів спорту, розповіла «Погляду», що нині колектив школи не бачить якоїсь визначеності, бо свої слова про те, що школа таки існуватиме, міська рада документами не підкріпила. «Навіть якщо ми перейдемо до ДЮСШ, то це буде інша школа, з іншим статутом, і ми не знаємо, яким він буде, і чи зможуть наші вихованці повноцінно тренуватися».

Аби привернути білу увагу до проблеми ДЮСШ з водних видів спорту, протестувальники на короткий час перекрили дорогу по проспекту Шевченка.

Фото ІА "Погляд"

Вікторія Поплавська закликає підтримати петицію

У підсумку – учасники акції протесту вирішили створити петицію і зібрати підписи за призупинення рішення  сесії міської ради «Про реорганізацію комунальної установи Вишгородської міської дитячо-юнацької спортивної школи з водних видів спорту Вишгородської міської ради».

Мама одного із спортсменів, Вікторія Поплавська, закликала усіх підтримати цю петицію.

Фото ІА "Погляд"

Олександр Дзюба обіцяє підтримку

Втім, ДЮСШ з водних видів спорту свою підтримку пообіцяла Вишгородська районна рада. «Райрада зробить ДЮСШ з водних видів спорту усе можливе, щоб школа працювала», зауважив заступник голови райради Олександр Дзюба.

 Раніше, як повідомляв «Погляд», Вишгородська райрада також пообіцяла захистити законні інтереси спортсменів.

Трудовий колектив і батьки вихованців ДЮСШ з водних видів спорту за підтримки громадськості, власне, всіх, хто захоче їх підтримати, налаштовані рішуче і прагнуть відстояли свою школу як самостійну одиницю.

Фото ІА "Погляд"

ДОВІДКА. У ДЮСШ з водних видів спорту функціонує три відділення: вітрильний спорт, веслування академічне, веслування на байдарках і каное, в яких безкоштовно займаються діти з Вишгорода та Вишгородського району. З спортсменами працює 16 тренерів-викладачів.  Серед них – 3 «Заслужених тренери України» і двоє з них «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України». 3 тренери вищої категорії, 8 тренерів – І категорії, 2 тренери – ІІ категорії. Вихованці  ДЮСШ з водних видів спорту  щорічно входять до складу збірної команди України та її резерву.

Фото ІА "Погляд"
Фото ІА "Погляд"

Як повідомляв «Погляд», Київ «поклав око» на землі Вишгорода, та ще й на острів Великий.

Також «Погляд» інформував, що «Дивосвіт» передають у підпорядкування Вишгородської громади.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube