Новини
Бородянка

Бородянські школярі закликають відмовитися від новорічних ялинок


До Нового року залишилися лічені дні, а значить вже точно час зануритися в передсвяткову метушню і зайнятися прикрасою будинку – розвісити мішуру, прикрасити вікна і, звичайно, прикрасити ялинку. За підрахунком експертів, якщо кожна українська сім’я забажає прикрасити помешкання живою ялинкою зрубати доведеться близько 11 млн дерев. Цифри вражаючі, чи не так? Тож чи це не привід відмовитися від свежезрубленної ялини на користь більш екологічного варіанту. Створити відчуття свята, радісного очікування новорічного дива можна й без знищення дерев. Набагато цікавіше прикрашати соснові чи ялинові гілки, виготовляти традиційні українські «ялинки» – дідухи з колосків, калини, створювати новорічні композиції, які можуть стати гарним подарунком для рідних і друзів та прикрасять домівку, шкільні кімнати. В цьому впевнені учні Бородянської школи №2, а, побачивши яку красу вони створили власними руками, переконалися і журналісти ІА «Погляд». Школярі долучилися до екомарафону «Збережи ялинку!». Коридори школи прикрасили ялинками, але не справжніми… Продовжуючи традицію минулого року, класні колективи виготовили надзвичайні новорічні ялинкові композиції на стінах школи з підручних матеріалів. Декоративні красуні захоплюють і чарують, а зелені «чарівниці» дарують насолоду відвідувачам лісу. Кажуть вустами дитини говорить істина, тож поспілкувавшись з дітьми ми дізналися про ще кілька альтернативних способів зустріти Новий рік з вигодою для себе і для навколишнього середовища:
  1. Чому б не прикрасити живу ялинку у дворі або поблизу свого будинку. Така «зелена красуня» буде радувати не тільки вас, але і оточуючих людей.
  2. Своєрідна альтернатива живому дереву, правда, не сама екологічна – штучні ялинки, які якщо навіть зроблені по високими стандартами, все рівно роблять із пластику з використанням хімічних сполук.
  3. Якщо ж відмовити собі в задоволенні купити справжню ялину на свято не представляється можливим, то варто це робити тільки в спеціально призначеному для цього розпліднику. В іншому випадку, ви мимоволі заохочуєте незаконну вирубку дерев.
Але все ж таки найприродніший, найвеселіший та найекологічніший варіант – створити ялинку із підручних засобів. Вибір, звичайно, за Вами і кожен може подумати – що змінить мій вибір. Можливо виростити сосну поблизу свого будинку можливість є не у всіх. Зате можливість змінити себе і своє ставлення до природи є у кожного. Нагадаємо, що працівниками Бородянського відділення поліції під час проведення профілактичних заходів під умовною назвою «Ялинка» в смт. Немішаєве було виявлено жительку села Козинці, яка здійснювала незаконну реалізацію дерев породи «Сосна». Як інформує Клавдієвське лісове господарство, за одну самовільно вирубану ялинку сума штрафу становить від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85-170грн.), а для посадових осіб - від семи до дванадцяти неоподаткованих мінімумів (119-204грн.) також порушник сплачує завдані збитки лісовому господарству , що залежить від розміру дерева.