Новини
Україна
Суспільство

Борги у платіжках отримувачів субсидій здебільшого незаконні


Кабінет Міністрів звертає увагу на те, що потрібно з’ясувати причини заборгованості й радить вимагати перерахунку

«Ви субсидіант і у вашій платіжці у червні раптово з’явився борг, хоча ще станом на травень була переплата?! Вимагайте перерахунку, бо така заборгованість в більшості випадках є незаконною», про це повідомляється на Фейсбук-сторінці Урядового порталу.

Що саме треба робити отримувачам субсидій у такому випадку?

Teplo.gov.ua роз’яснює: Субсидіанти, які мали невикористані субсидії за жовтень 2018 – січень 2019 року, мали право скористатися ними до кінця опалювального сезону, тобто протягом лютого-квітня 2019 року. Тому борги, які виставили у червні таким домогосподарствам надавачі комунальних послуг, є не законними. Якщо станом на травень в особистих кабінетах субсидіантів була переплата, а у червні з’явився борг, це привід для одержувачів житлових субсидій вимагати у газовиків, тепловиків та інших надавачів комунальних послуг перерахунку.

То ж потрібно попросити у комунальників  помісячну роздруківку, аби дізнатися причину походження боргу. У роздруківці має бути така інформація: яка соціальна норма, скільки газу, води, тепла, світла фактично спожито домогосподарством, скільки сплачено, а скільки заощаджено. І вже на основі цих даних можна визначити, наскільки правомірно виставлена заборгованість, а також причини її виникнення.

Червневі платіжки за газ, електроенергію, воду та опалення у одержувачів субсидії з мінусом можливі лише у трьох випадках:

– борги у червневій платіжці могли з’явитися у тих людей, які за травень не  сплатити рахунки за комунальні послуги.

– сім’ї, які споживають більше за надані їм соціальні нормативи, мають доплатити за фактично спожиту послугу понад норму.

–якщо отримувач субсидії до початку опалювального сезону (2018-2019рр.) накопичив заборгованість і не сплатив протягом зими. Такий борг субсидією не покривається і його треба  сплатити самостійно.