Новини
Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

Близько 60% опитаних українців не готові робити щеплення від COVID-19


Водночас 33% опитаного населення України готові робити щеплення від коронавірусу у найближчі місяці.

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) з 10 по 12 березня провів опитування більш ніж 2000 українців.

36% респондентів розповіли, що, ймовірно, вже хворіли, хворіють або мають хворих у своєму домогосподарстві.

На запитання про готовність робити щеплення проти COVID-19 тільки третина опитаних українців (33%) відповіли ствердно, 61% – не готові, 6% – коливаються.

Головна причина небажання робити щеплення – це недовіра до вакцини.

Так, 38% опитаних не довіряють вакцині, а якщо додати сумніви у її безпечності (6%), у тому, що вона неперевірена (4%), а також тих, хто сказав, що ця вакцина не влаштовує без пояснень «чому?» (6%), то сумніви у вакцині мають 54% тих, хто не готовий вакцинуватися.

freepik.com

При цьому серед тих, у кого в домогосподарстві хворіли на коронавірусну хворобу, 35% готові вакцинуватися, а 58% не готові. Серед тих, у кого рідні не хворіли на ковід, майже ті самі показники – 32% готові, а 62% не готові вакцинуватися. Навіть власний досвід захворювання не перемагає упередження проти щеплення.

Нагадаємо, що кампанія з вакцинації в Україні розпочалася 24 лютого. З того часу і дотепер 71 923 українця щеплено від коронавірусу, з яких одну особу – двома дозами. Щеплення проводять вакциною Covishield від Oxford/AstraZeneca. В Україну завезли 500 тис. доз вакцини СoviShield.

«Погляд» також писав, що українські таксисти попросили включити їх до програми вакцинації. Це потрібно для захисту водіїв і пасажирів від COVID-19.

Нещодавно ми інформували, що немає доказів виникнення тромбів від вакцини. Таку заяву зробила компанія AstraZeneca у зв’язку з призупененням низкою країн використання вакцини від коронавірісу виробництва Oxford/AstraZeneca.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.