Новини
Головні новини
Україна-суспільство

Близько 2 млн українців займаються підприємництвом


Кожен із них в середньому щорічно сплачує 13 тис. грн.

Фото: pixabay.com

Опендатабот відстежує дані про ФОПів у реальному часі. І констатує, що за вісім років діяльності осіб-підприємців надходження від них до бюджету зросли в 24 рази.

ФОПи - державі

Щороку об’єми надходжень до бюджету з єдиного податку зростають в середньому на 25%. Це близько 5 млрд гривень на рік. Так, за останні два роки сума надходжень зросла на 10 млрд грн. У 2019 році підприємці сплатили майже 25 млрд грн, у 2018-му ця сума становила 19,8 млрд грн, а у 2017-му — 15,4 млрд.

Кількість фопів збільшується в середньому на 7 тисяч щомісяця: відкривається приблизно 20 тисяч, а закривається близько 13 тисяч.

В 2016 році відбулося закриття так званих «сплячих ФОПів», але наразі Україна майже повернулася до пікового показнику кількості підприємців, адже зареєстровано 1 903 725 ФОПів.

Протягом останніх п’яти років спостерігається і незначне збільшення чисельності жінок у бізнесі. У 2016 в Україні було 43,7% жінок-підприємниць. за два роки, у 2018-му, цей показник зріс до 45% від загальної кількості підприємців.

Держава - для ФОПів

Як повідомляв «Погляд», Державна служба України з питань праці попередила бізнес про намір із 1 вересня посилити контроль за оформленням трудових відносин з працівниками.

«Погляд» також розповідав, що підприємницька спільнота виступала проти прийняття президентського законопроєкту, яким мінімальна зарплата підвищується до 5 тис. грн вже із 1 вересня. Бізнес наголошував, що із прийняттям цього законопроєкту зросте фіскальне навантаження на добросовісних платників податків через збільшення бази нарахування ПДВ. А отже, така новація змусить підприємців перевести частину працівників у «тінь» і виплачувати їм зарплату «у конвертах».

Втім, їх ніхто не почув, і 25 серпня парламент проголосував за проєкт Закону України від 6 серпня 2020 року №3963 про внесення змін до закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік», внесений президентом Зеленським.

Також ми повідомляли, про які зміни у законодавстві, на які варто звернути увагу ФОПам, нагадують податківці Київщини.