Це відео з реєстратора машини знято на Гостомельському шосе по дорозі з Бучі. Хлопець перебігає дорогу перед самісінькою машиною на червоне світло. Виглядає так, що робить це навмисно. Тетяна та Юрій Мимренко з Бучі з такою ситуацію зіткнулись двічі за два дні
За останні кілька тижнів місцеві водії помітили ще три таких випадки. Діти кидаються під автівки, бо сприймають це за гру. ЇЇ суть - перебігти перед машиною, що їде, і вижити. Назва небезпечної підліткової розваги - “Біжи або помри”. Перші згадування у ЗМІ про неї з’явилися два роки тому. Ії правила поширюють у соцмережах та закритих групах. Процес підлітки знімають на відео та викладають в мережі. Тих, хто вступив у гру, але передумав - можуть залякувати.
У групі ризику - хлопці та дівчата від 9 до 15 років. У цьому віці діти прагнуть стати популярними та довести власну безстрашність. А от критично мислити і оцінювати небезпеку можуть далеко не всі. Саме на це роблять ставки так звані винахідники таких ігор.
Психолог радить батькам цікавитися життям своїх дітей-підлітків та більше з ними спілкуватися. Аби одразу помітити, якщо дитину втягують в небезпечну гру. В поліцїї зазначають - ситуацію моніторять.
Разом з тим, закликають водіїв бути уважнішими на дорогах. Юристи радять чітко знати, як діяти в ситуації, коли дитина зненацька вискочила під машину, а загальмувати не встиг .
Тетяна з Юрієм досі оговтуються від таких поїздок. Вважають, що відповідальність за небезпечні ігри дітей на дорозі - не лише на водіях та батьках.
Разом з тим, тепер за кермом будуть вдвічі пильніші.