Новини
Україна
Новини Київської області
Екологія

«Біологічна пожежа»: під загрозою всі ліси України


Немає жодного лісгоспу, де б не палала «біологічна пожежа», як її називають лісники. Руді ліси – прямий наслідок стрімких змін клімату. Лісівники б’ють на сполох, під загрозою усі хвойні насадження в Україні та дубові гаї, повідомляє Українська Кліматична Мережа.

Найбільше постраждали ліси в Карпатах та на Поліссі. Головна причина – короїд, з яким раніше дерева уживалися тисячоліттями, зараз став геть неконтрольованим.

На думку експертів, погодні умови дозволяють розмножуватись короїду не два рази, як раніше, а 3-5 за теплий сезон.

За даними Мінагрополітики, на початок року офіційні втрати зелених насаджень в Україні становили 413 тис. га. Найбільший удар приходиться на сосна, але всихають також ялини та дуби. Для прикладу, лише на Поліссі заражені 15% лісів, це враховуючи той факт, що епідемічний поріг становить 6 %.

«Ситуація щодо масового поширення осередків короїдів стає катастрофічною також для більшості країн Європи. Стовбурові шкідники хвойних насаджень швидко зайняли домінуючу позицію, складаючи у 2018 році 23% площ усіх осередків шкідників і збільшивши площу своїх осередків за 4 роки у 7,7 разу», – зазначили в Держлісагентства України.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ліси Бородянщини також потерпають від короїда. Натомість поблизу річки Стугна, під Обуховом в минулому році також проводили санітарну вирубку пошкоджених та хворих дерев. А от на Фастівщині, на відміну від лісів Київського Полісся, де провідну роль в первинному ураженні соснових насаджень відіграє короїд верхівковий, на перше місце вийшов лубоїд малий сосновий.