Новини
Україна
Автоновини

Більше на 10-50 коп./л: за тиждень пальне подорожчало


Роздрібні мережі АЗС з 5 по 12 березня підвищили вартість бензину і дизельного пального на 10-50 коп./л.

Фото: pixabay

Про це повідомили в Консалтинговій групі "А-95" з посиланням на дані щоденного моніторингу роздрібного ринку нафтопродуктів, передає Еnkorr.

Середня роздрібна ціна палива в Україні за останні 4 місяці зросла на 17-18%, тоді як світова вартість нафти за цей період підвищилась на 81%, а ціни на нафтопродукти в країнах Європи - на 76%.

"Ми спостерігаємо істотне випередження темпів зростання закупівельних цін, жорстко прив'язаних до світових, над підвищенням цін на АЗС. Це означає те, що існує значний потенціал подальшого зростання. Для бензину воно становить приблизно 1,70 грн / л, для дизпалива - 1,25 грн / л", -

Сергій Куюн, директор Консалтингової групи "А-95".

За тиждень у мережі SOCAR бензин подорожчав на 50 коп. /л:

  • А-92 - до 30,48 грн/л,
  • А-95 - до 31,48 грн/л.
  • ДП залишилося на колишньому рівні -29,98 грн/л.

У полтавській мережі "Автотранс" бензин і ДП подорожчали на 30-50 коп./л:

  • А-92 - до 25,60 грн/л
  • А-95 - до 26,60 грн/л,
  • ДП - до 24,20 грн/л

На станціях KLO бензин подорожчав на 20 коп./л, ДП - на 10 коп./л. Chipo підвищили ціни на 26-34 коп./л. AMIC, BVS, SUNOIL, "Овіс" - на10-50 коп/л.

Однак на станціях Glusco пальне подешевшало на 18 коп./л.

Зміна роздрібних цін на АЗС

З 5 по 12 березня, грн/л:

Обшуки Glusco

Служба безпеки України та Державна податкова служба провела 11 березня масштабну спецоперацію на об'єктах мережі автозаправних станцій Glusco.

Обшуки на Glusco проходили згідно з рішеннями слідчого судді за фактами незаконного виробництва, зберігання, транспортування з метою збуту підакцизних товарів, ухилення від сплати податків, а також легалізації доходів, отриманих незаконним шляхом.

Крім того, правоохоронні органи отримали дозвіл на доступ до журналів обліку нафтопродуктів і інших документів, що підтверджують факт наявності фінансово-господарських взаємовідносин, в тому числі складського зберігання і відвантаження ПММ з Російської Федерації; товаро-розпорядчі документи, які видавалися як підтвердження прийняття палива на зберігання.

Виявили, що Glusco використовують незаконний імпорт палива по морю.

"Встановлено, що посадові особи декількох суб'єктів господарювання, яким належить велика мережа АЗС, організували незаконну схему з ввезення на митну територію України, в тому числі з території РФ, нафтопродуктів - палива, з використанням морських суден, приховуючи реальні обсяги імпорту", -

Державна фіскальна служба

Однак Glusco стверджує у Facebook, що обвинувачення є абсурдними та безпідставними.

"Припущення правоохоронних органів про ставлення Glusco до звернення і реалізації фальсифікованих нафтопродуктів, незаконного виготовлення підакцизних товарів, ухилення від сплати податків дозволяють стверджувати про зацікавленість органу слідства в створенні тиску на компанію", -

Glusco

Відзначається, що за станом на вечір 11 березня роботу і випуск палива на всіх станціях Glusco залишалися заблокованим.

"Сьогодні (11 березня) десятки тисяч споживачів залишилися без пального. Через дії правоохоронців наша компанія не могла виконати свої зобов'язання з відвантаження палива, в тому числі підприємствам державного сектора, серед яких - пожежно-рятувальні та правоохоронні частини, лікарні і станції швидкої допомоги", -

Glusco

Повідомили, що робота мережі була заблокована в рамках кримінального провадження, відкритого щодо компанії "Альтернатив Енерджі Сорсес компані", яка не має ніякого відношення до мережі Glusco. А звинувачення в ухилянні від сплати податків в компанії назвали надуманими. У мережі також відкинули заяви СБУ про реалізацію фальсифікованого палива, адже за їх словами, якість нафтопродуктів є вищим пріоритетом для мережі.

"Щиро сподіваємося, що абсурдні звинувачення до нас будуть спростовані, і найближчим часом ми зможемо відновити повноцінну діяльність", -

Glusco

Нагадаємо, "Погляд" повідомляв, що у Києві та Київській області активізують боротьбу із автозаправними станціями та нафтобазами, які працюють в межах “тіньового” ринку. З початку року на Київщині вже припинили незаконну діяльність чотирьох автозаправних станцій та однієї підпільної нафтобази. При цьому вилучили 768 тонн пального на загальну суму понад 20 млн грн.

Як ми писали, на початку березня прем’єр-міністр Денис Шмигаль наказав створити робочі групи на рівні кожного регіону для боротьби з нелегальним ринком нафтопродуктів, а також перевірити АЗС на предмет законності їхньої діяльності.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.

Фото: Еnkorr та Glusco