Новини
Суспільство
Україна-суспільство

Без світла: чим харчуватися, якщо немає електрики та газу

Турбуємося про збалансоване та повноцінне харчування заздалегідь.

Без світла: чим харчуватися, якщо немає електрики та газу - зображення

Реалії сьогодення змушують нас бути готовими до всього. Кожен українець уже вісім місяців як склав тривожну валізку, знає чим відрізняються звуки ракети та дронів-камікадзе та що робити, якщо їх почув/побачив, а також як убезпечити себе під час обстрілів. В цій статті "Погляд" розповість вам, що їсти, якщо немає електрики та газу. Та, які продукти можна закупити заздалегідь, аби харчування всієї родини було збалансованим та повноцінним.

Головні складові правильного харчування

Аби залишатися здоровим та сповненим сил щоденне харчування людини має включати чотири складові, необхідні організму: білки, жири, вуглеводи і харчові волокна. Харчування має бути регулярним, різноманітним, повноцінним та збалансованим з повним набором цих складових. Звісно, значно легше це зробити, коли в нас є можливість для термообробки їжі, проте навіть, не маючи електрики, вийти із ситуації можливо – головне обирати продукти з розумом.

Чим харчуватися, якщо немає електрики та газу?

Отже, пропонуємо вам список продуктів, які можна придбати заздалегідь, більшість із них має доволі тривалі строки придатності та не потребують особливих умов зберігання. Головне, що, комбінуючи їх, ви дійсно зможете підтримувати збалансоване та повноцінне харчування своєї родини.

  • Жири:

оливки, маслини, горіхи, насіння, бринза, фета, витриманий сир, олія, печінка тріски, сало, кокос шматочками або стружка, арахісова або інші горіхові пасти.

  • Білки:

тофу/соєве м'ясо, квасоля, сочевиця консервовані, сушене м'ясо, сушена риба (промислово), печінкові паштети, паштети м'ясні, кисломолочні сири, сухе молоко, хумус.

  • Вуглеводи:

хліб, хлібці, кус-кус, рисова локшина, піта, лаваш, вівсянка швидкого приготування, сухі сніданки, сублімовані каші, сублімовані супи з нуту, сочевиці, грибів.

  • Овочі/фрукти:

які не потребують терм обробки: морква, капуста, корейська морква, капуста квашена, огірки квашені, ікра кабачкова в банці, пастеризований вакуумований буряк, помідори, огірки, яблука, груші, апельсин, банани, консервований горошок та кукурудза, томатні пасти.

  • Інше:

мед, сушені фрукти, шоколад (краще чорний) варення, гірчиця, згущенка. З продуктами з цієї групи продуктів не варто зловживати, проте вони поживні і тому можуть виручити за певних умов.

Висновок

З харчуванням пов'язані всі життєво важливі функції організму. Воно являється джерелом розвитку тканин та клітин, їх постійного оновлення, насичення людини енергією. Натомість неправильне харчування – здатне завдати істотної шкоди здоров'ю людини. В нашому житті наразі вистачає небезпек, не нехтуйте тими речами, на які можете вплинути – комбінуйте продукти зі списку, забезпечуючи збалансоване та повноцінне харчування своєї родини за будь-яких обставин.

Про те, які прості правила допомагають економити електрику – читайте в матеріалі "Погляд".


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.