Березневі кровососи: на Обухівщині попрокидалися кліщі
Наприкінці березня на Київщині почали активізуватися кліщі. Паразитуючих комах, що харчуються кров’ю, помітили на Обухівщині 28 березня.
«Кліщ Валєра, його подружка Ельвіра та їхні друзі вітають з початком сезону, та запрошують всіх у ліс по весняні гриби», - так жартівливо у спільноті Гриби України повідомив про пробудження березневих кліщів її учасник Євген Руденко з Обухівщини.
Навесні розпочинається сезон активності кліщів. Зазвичай, він триває по листопад та має протягом року два виражених піки активності – у квітні-травні та серпні-вересні. В Обухівському районі цей період стартував наприкінці березня, коли, у деяких ярах ще не розтанув сніг.
Раніше «Погляд» повідомляв про те, як кліщі атакують домашніх тварин.
Нападу кліщів піддаються птиці, тварини і люди. Науці відомо більше 60 тисяч видів кліщів, що відрізняються один від одного способом життя, способом живлення і місцем поширення. Самець починає спаровування тільки з відгодованої самкою, розповідає Аnimalefans. Процес запліднення найчастіше відбувається на рослинах і поверхні землі. Личинки після вилуплення масово шукають носія.
Чим небезпечні кліщі
Самі по собі ці комахи не є небезпечними, але вони переносники кліщового енцефаліту. Їхні укуси загрожують людині небезпечними хворобами, насамперед такими як іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма) і кліщовий вірусний енцефаліт, повідомляє Броварський Міський Центр Первинної Медико-Санітарної Допомоги .
Кліщовий вірусний енцефаліт – це гостре інфекційне вірусне захворювання з переважним ураженням центральної нервової системи, яке може призвести до інвалідності, а іноді й до летальних випадків. Цей вірус зберігається, розмножується в організмі кліща та передається наступним поколінням.
Кліщовий системний бореліоз або хвороба Лайма – це тяжке інфекційне захворювання, переносником якого є кліщі. Ризик зараження залежить від тривалості присмоктування кліща: протягом доби вірогідність інфікування досить мала, а в кінці третьої доби наближається до 100%. Тривалість інкубаційного періоду від однієї до шістдесяти діб, найчастіше – 14 діб. Уражаються різні органи та системи організму: нервова, серцево-судинна, опірно-руховий апарат, печінка, селезінка, очі. Перші прояви хвороби Лайма можуть з’явитися через 1-3 тижні. Як правило, на місці присмоктування кліща на тілі постраждалого виникає кліщова мігруюча еритема – почервоніння шкіри.
Марсельська гарячка — трансмісивне захворювання. Переносником інфекції та її резервуаром є бурі собачі кліщі, які можуть жити на різних тваринах: собаках, рогатій худобі, котах, зайцях, диких кролях.
Кілька порад щоб вберегти себе від нападу кліщів
Одягатися в світлий однотонний, з довгими рукавами, щільно прилягаючий до тіла одяг, щоб було легше помітити кліщів. Голову слід покривати головним убором.
Проводити під час прогулянки само- та взаємоогляди через кожні 2 години та ще раз вдома. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям.
Під час мандрівок фахівці рекомендують триматися середини стежки. Звільнити від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25м місце для привалів, нічного сну на природі.
Вдома одразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів.
Раніше «Погляд» повідомляв про те, як Австралію накрили повінь та нашестя павуків.
Також ми розповідали про те, що на Київщині у 2020 році зафіксували справжнє нашестя кліщів.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.