Новини
Обухів
Екологія

Березневі кровососи: на Обухівщині попрокидалися кліщі


  Наприкінці березня на Київщині почали активізуватися кліщі. Паразитуючих комах, що харчуються кров’ю, помітили на Обухівщині 28 березня.

фото Євген Руденко Обухівщина березень 2021

«Кліщ Валєра, його подружка Ельвіра та їхні друзі вітають з початком сезону, та запрошують всіх у ліс по весняні гриби», - так жартівливо у спільноті Гриби України повідомив про пробудження березневих кліщів її учасник Євген Руденко з Обухівщини.

фото Погляд Обухів 28 березеня 2021

Навесні розпочинається сезон активності кліщів. Зазвичай, він триває по листопад та має протягом року два виражених піки активності – у квітні-травні та серпні-вересні. В Обухівському районі цей період стартував наприкінці березня, коли, у деяких ярах ще не розтанув сніг.

Раніше «Погляд» повідомляв про те, як кліщі атакують домашніх тварин.

фото Євген Руденко Обухівщина березень 2021

Нападу кліщів піддаються птиці, тварини і люди. Науці відомо більше 60 тисяч видів кліщів, що відрізняються один від одного способом життя, способом живлення і місцем поширення. Самець починає спаровування тільки з відгодованої самкою, розповідає Аnimalefans. Процес запліднення найчастіше відбувається на рослинах і поверхні землі. ​​Личинки після вилуплення масово шукають носія.

фото Євген Руденко Обухівщина березень 2021

Чим небезпечні кліщі

Самі по собі ці комахи не є небезпечними, але вони переносники кліщового енцефаліту.  Їхні укуси загрожують людині небезпечними хворобами, насамперед такими як  іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма) і кліщовий вірусний енцефаліт, повідомляє Броварський Міський Центр Первинної Медико-Санітарної Допомоги .

Кліщовий вірусний енцефаліт – це гостре інфекційне вірусне захворювання з переважним ураженням центральної нервової системи, яке може призвести до інвалідності, а іноді й до летальних випадків. Цей вірус зберігається, розмножується в організмі кліща та передається наступним поколінням.

Кліщовий системний бореліоз або хвороба Лайма – це тяжке інфекційне  захворювання, переносником якого є кліщі. Ризик зараження залежить від тривалості присмоктування кліща: протягом доби вірогідність інфікування досить мала, а в кінці третьої доби наближається до 100%. Тривалість інкубаційного періоду від однієї до шістдесяти  діб, найчастіше – 14 діб. Уражаються різні органи та системи організму: нервова, серцево-судинна, опірно-руховий апарат, печінка, селезінка, очі. Перші прояви хвороби Лайма можуть з’явитися через 1-3 тижні. Як правило, на місці присмоктування кліща на тілі постраждалого виникає кліщова мігруюча еритема – почервоніння шкіри.

Марсельська гарячка — трансмісивне захворювання. Переносником інфекції та її резервуаром є бурі собачі кліщі, які можуть жити на різних тваринах: собаках, рогатій худобі, котах, зайцях, диких кролях.

Кілька порад щоб вберегти себе від нападу кліщів

Одягатися в світлий однотонний, з довгими рукавами, щільно прилягаючий до тіла одяг, щоб було легше помітити  кліщів. Голову слід покривати головним убором.

Проводити під час прогулянки само- та взаємоогляди через кожні 2 години та ще раз вдома. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям.

Під час мандрівок фахівці рекомендують триматися середини стежки. Звільнити від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25м місце для привалів, нічного сну на природі.

Вдома одразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів.

Раніше «Погляд» повідомляв про те, як Австралію накрили повінь та нашестя павуків.

Також ми розповідали про те, що на Київщині у 2020 році зафіксували справжнє нашестя кліщів.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.