Баталії навколо обухівського довгобуду «Трипільська Брама» тривають
Ще у 2007 році обухівчани інвестували у новобудову “Трипільська брама”, а у 2009-му повинні були отримати власні квартири. Проте будівництво зупинилось і близько 300 сімей залишилися без квартир і без грошей. 12 років тому інвестори принесли гроші забудовнику Михайлу Жоголєву та повірили,що квартири вони отримають.
«Довірились тому, що перший будинок побудувався дуже швидко, повірили цьому забудовнику і мерія сказала, що все тут гаразд. Ми ходили постійно на будівництво, наче тривога якась була. Пам’ятаю, як зараз щодня ходили і дивилися. І в один момент приходимо - немає робочих і так десь місяць пройшов», - розповіла інвестор, голова кооперативу «Трипільська брама» Леокадія Сябренко.
Інвестори вклали 63 мільйони гривень. Половину з них забудовник поклав собі у кишеню. Окрім житлових будинків не добудували паркінг та обіцяну школу мистецтв. Жителі написали заяву в поліцію ще у 2008 році. По сьогодні справу не закрито. За 12 років життя інвесторів змінилось: є сім'ї , що розпались, деякі літні люди, які вкладали кошти - померли.
Зараз ошуканих людей непокоїть інше. Їхнє право власності на недобудову намагаються забрати. 12 вересня 2019 року, на адресу Кооперативу надійшла позовна заява від ТОВ «ВБК «МОНОЛІТ» до ОК «ЖБК «ТРИПІЛЬСЬКА БРАМА» про витребування об’єктів незавершеного будівництва, розташованих за адресою: місто Обухів, вулиця Лермонтова, 30, 32, 34 з володіння Обслуговуючого Кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Трипільська брама», і визнання права власності на об’єкти незавершеного будівництва за ТОВ «ВБК «Моноліт». Через 11 років чомусь ТОВ «ВБК «Моноліт» вирішило визнати право власності.
На сьогодні інвестори мають сумнів стосовно того, що це саме ТОВ «ВБК «Моноліт» прийняло таке рішення. В цих діях люди вбачають один із варіантів рейдерського захвату. Інвесторів, яких вже один раз обікрали, хочуть обікрасти вдруге.
Члени Кооперативу багато років намагалися знайти вихід із непростої ситуації. За роки боротьби за своє житло, їм довелось зробити дуже багато, щоб зрушити справу з мертвої точки і добудувати свій будинок. Чимало сил пішло на оформлення договорів оренди земельних ділянок під недобудованими об’єктами; отримано право власності на об’єкти незавершеного будівництва, що розташовані по вулиці Лермонтова, 30, 32 та 34, які разом складають житловий комплекс.
Крім того, поновлено ряд технічних документів, проведено експертизу технічного стану будівель, виготовлено проектну документацію. Проведено експертизу проекту, проводяться всі необхідні роботи з метою початку виконання будівельних робіт та закінчення будівництва житлового комплексу. Все це потребує чималих фінансових затрат, котрі за роки, лягли на плечі інвесторів житлового кооперативу.
Днями інвестори «Трипільської брами» ходили до міського голови щоб розповісти про наболіле. Олександр Левченко запевнив, що влада йде на зустріч ошуканим інвесторам.
«Із нашою допомогою виконкомом міськради були отримані свідоцтва на право власності на незавершене будівництво. Що стосується позовних заяв, де ми третя особа, ми будемо захищати ЖБК і братимемо участь у всіх судових справах", - зауважив міський голова Обухова Олександр Левченко.
Восьмого жовтня у Запорізькому господарському суді буде перше засідання з генеральним підрядником “Монолит”. Наразі люди шукають адвоката, котрий відстоюватиме їхні права.