Новини
Новини Київської області
Анонси
Культура

Багатство і розмаїття українських килимів – в одному виданні


Вийшов друком альбом «Український килим» із серії видань Національного музею українського народного декоративного мистецтва «Музейні колекції»

Увагу дослідників мистецтва український килим звернув на себе ще в другій половині XIX ст. За літописами, килими були ще в часи Київської Русі, повідомляє ресурс Вікіджерела. Систематичне збирання килимів як експонатів музеями почалося пізніше – на початку XX ст., з 20-х років відбувалися виставки цих ужиткових предметів, які показали, наскільки килим є цікавою галуззю українського мистецтва. З'ясувалась надзвичайна різноманітність типів українських килимів, багатство й своєрідність їхньої орнаментики.

Багато цікавого про ці витвори можна дізнатися з видання, яке нещодавно вийшло друком. Це альбом «Український килим» із серії видань Національного музею українського народного декоративного мистецтва «Музейні колекції» (Вінниця: ТОВ «ТВОРИ», 2019. Вип. 6. 60 с., іл.).

Керівник проєкту – Людмила Строкова

Автор-упорядник – Людмила Білоус

Фото – Михайло Андреєв, Сергій Вовк, Валер'ян Скибинський

«В альбомі представлено частину колекції килимів із зібрання Національного музею українського народного декоративного мистецтва. На сьогодні вона є однією з найбільших в Україні і складає понад 1200 пам’яток ХVІІІ – початку ХХІ століть. Репрезентовано основні осередки поширення килимарства, означено їхні регіональні відмінності та художньо-стилістичні особливості. Представлено творчість провідних професійних художників і майстрів килимового мистецтва. Український килим, пройшовши тривалий і складний історичний шлях свого становлення та розвитку від суто орнаментальних до сюжетно-тематичних й абстрактно-декоративних композицій, зберіг свою самобутність і є важливою складовою національної художньої культури. Розраховано на всіх, хто цікавиться мистецтвом і традиційною культурою України», йдеться в повідомленні.

Альбом можна придбати в касі Національного музею українського народного декоративного мистецтва з 9 жовтня за адресою: Київ, вул. Лаврська, 9, корп. 2, 29. Вартість складає 120 грн.

Про те, що альбом викликав неабиякий інтерес, свідчить і те, що немало людей звернулися до музею і з запитаннями – чи можна придбати його дистанційно, оскільки знаходяться в інших регіонах України.

Контакти: Тел. (044) 280-36-93, (044) 254-36-42, E-mail: decartmuseum@ukr.net

Графік роботи музею: щодня з 10.00 до 18.00. Каса припиняє роботу о 17.15. Вівторок – вихідний.