Багатоїдні совки загрожують посівам сільськогосподарських культур на Київщині
Держпродспоживслужба в Київській області попереджає про початок льоту метеликів підгризаючих совок та листогризучих. Цьогоріч погодні умови лише посприяли розвитку шкідника. Найбільше ураженню піддаються посіви кукурудзи, соняшнику, картоплі, буряків та капусти.
«Ці лускокрилі комахи відносяться до найбільш шкодочинних видів сільськогосподарських культур. Шкідливою стадією совок є гусениці, які пошкоджують понад 50 видів рослин. Погодні умови цьогорічної вегетації та наявність квітучої нектароносної рослинності виявляються сприятливими для живлення метеликів та розвитку яєць і гусениць фітофагів», – йдеться у повідомлені служби.
Як запобігти поширенню шкідників?
Аби запобігти поширенню гусениць підгризаючих і листогризучих совок фахівці радять провести обстеження посівів багаторічних трав, цукрових буряків, соняшнику, зернобобових, овочевих та інших культур і на початку та за масового відкладання яєць комахами застосувати біологічний метод – випуск яйцеїда-трихограми у нормах, згідно рекомендацій.
В обмеженні чисельності совок дієвими та ефективними є агротехнічні прийоми: належний обробіток грунту, міжрядне розпушування просапних та овочевих культур у період масового відкладання яєць метеликами або відразу після його закінчення, знищення бур’янів, тощо.
Що робити якщо чисельність гусениць совок надпорогова?
В разі, якщо утворення осередків надпорогової чисельності гусениць совок: ЕПШ підгризаючих совок у посівах буряків – 1-2, кукурудзи, соняшнику, картоплі та інших просапних – 3-8 екз. на кв.м; ЕПШ листогризучих совок у посівах буряків – 2-3, багаторічних трав – 8-10 екз. на кв.м, соняшнику – 3 екз. на рослину, на ранній капусті – 1-2, на пізній – 5 екз. на рослину за заселення 5% рослин і більше, застосовують рекомендовані інсектициди згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».