Новини
Новини Київської області
Технології

Автомобільний рух найвищим мостом України відкрили 29 років тому


Інженерні рішення, використані при спорудженні Південного моста, відзначені 1989 р. Державною премією СРСР

“Гордістю України і Києва” назвали Південний мостовий перехід столиці України– міст через Дніпро, який  з’єднав Саперно-Слобідську вулицю та Столичне шосе (правий берег) із проспектом Бажана (житловий масив Позняки). Відкрили споруду 25 грудня 1990 року. Міст призначений для руху автотранспорту та поїздів метрополітену Сирецько-Печерської лінії. Цей міст є частиною траси Е40, завдяки якій транспорт рухається у напрямку аеропорту Бориспіль. Для автомобілів призначено шість смуг – по три в кожному напрямку, а посередині між ними, по відокремленій суцільною огорожею ділянці, йдуть поїзди метрополітену.

«Автори проекту – Г. Фукс (головний інженер), інженер М. Корнієв, архітектор О. Гаврилов. Будівництво було розпочато у 1983 році, введено в експлуатацію у грудні 1990. Міст вважався найсучаснішим на території СРСР, на будівництво було витрачено близько 112 мільйонів радянських рублів. Загальна довжина мостового переходу – 1200 м, ширина – 41 м. До його складу входять міст через Дніпро (довжиною 1,27 км) однопілонної вантової конструкції, що має судноплавний прогін 270 м, та залізобетонні естакади довжиною близько 2 км. Використання в конструкціях моста одночасно залізобетону й сталі обумовлено технічною й архітектурною доцільністю. Залізобетонний пілон (висотою 120 м) з вантами, натягненими як струни в арфи, підтримують тонку прогінну будову й надають величезній споруді легкості. Інженерні рішення, використані при спорудженні Південного моста, відзначені 1989 р. Державною премією СРСР», повідомляється в Енциклопедії Києва.

Комунальна корпорація "Київавтодор" оприлюднила низку цікавих факти про Південний міст.

- проєктувався наприкінці 70-х; будівництво розпочали 1983 р.;

- автомобільний рух запустили 25 грудня1990 р.

- рух метро запустили за 2 роки після відкриття автосполучення;

- мостовий перехід має 2 частини: правобережна естакада (1250 м); міст над Дніпром (1256 м), у тому числі вантова частина (565 м).

- довжина основного прогону 271 м, він – судноплавний;

- міст має 6 смуг для руху авто і 2 колії метрополітену;

- ширина мосту 41,5 м;

- висота пілону 135 м, це найвищий діючий міст в Україні;

- в середині пілону є технічні сходи на верхній майданчик;

- основний прогін тримають 72 пари здвоєних вант (144 ванти), вагою 750 тон;

- ванти мають спеціальні перемички для погашення коливань і вібрацій;

- правобережна естакада має 46 деформаційних швів. За останні 5 років замінили 27 швів. Ще 19 залишилось замінити;

- щодня мостом користуються 100-110 тис. авто. Це більш ніж у 5 разів більше проєктного навантаження (18-20 тис. авто за добу);

- у прогонах мосту прокладені комунікації великого діаметру: теплотраси, водогін діаметром більше 1 метра, а також кабелі.

Фото з відкритих інтернет-ресурсів