Новини
Повітря
Світ-суспільство
За кордоном

Авіація світу на межі краху: заборона польотів вже обійшлася галузі в 880 мільярдів доларів

08.04.2020 Бобрик Юлія 0

За оцінками експертів, галузь ще тривалий час не зможе оговтатися після нинішнього припинення польотів.

Практично всі держави світу закрили свої кордони, щоб не допустити поширення коронавірусу. Також зменшився й обсяг внутрішніх перевезень. Аналітики компанії ForwardKeys розглянули, які наслідки наразі це має для галузі і що чекає авіацію в майбутньому.

Для прикладу, станом на минулий тиждень, 30 березня – 5 квітня, навантаження на рейсах міжнародних авіаліній становило лише 23% у порівнянні з тим самим періодом минулого року. Наразі активними поки ще залишається 10 мільйонів робочих місць, тоді як роком раніше в галузі по всьому світу працювало 44,2 мільйона чоловік.

За весь перший квартал загальне навантаження авіакомпаній склало 482 мільйона місць, що на 9,4% менше першого кварталу 2019 роки (532 млн місць). До початку пандемії, в січні, обсяг авіаперевезень збільшився в порівнянні з минулим роком. Зниження почалося в останній тиждень січня, коли китайський уряд оголосив про обмеження на виїзд. З тих пір продовжується тенденція до стагнації – вже по всьому світу.

В першу десятку авіакомпаній, які продовжують працювати в ці дні, увійшли KLM (800 000 місць), Qatar Airways (500 000 місць) і Ryanair (400 000). За ними – Delta, Air France, American, British Airways, Wizz Air, Cathay Pacific і Jeju Air, але і цей список скоро зміниться, оскільки Ryanair найближчим часом повністю припинить польоти.

Скорочення попиту в поєднанні із забороною польотів вже обійшлася галузі в 880 мільярдів доларів. Крім авіакомпаній, проблеми відчувають й аеропорти: наприклад, навантаження повітряних воріт Гонконгу скоротилося на 81% в порівнянні з тим же періодом минулого року.

Аналітики ForwardKeys прогнозують, що коли пандемія закінчиться і світ почне відновлювати свій звичний стиль життя, ті жваві ринкові умови, які були на початку року, не повернуться. Найімовірніше, чимало авіакомпаній збанкротує, а решті для відновлення попиту доведеться пропонувати невигідні для себе знижки.

Нагадаємо, з 6 квітня Уряд України запровадив більш жорсткі протиепідемічні заходи.