Новини
Всесвіт

Астрономи знайшли неймовірно страхітливу галактику віком 12,5 мільярда років


«Космічний Йеті» з «світанку» всесвіту ховався за космічним пилом.

Про те, що такі об'єкти можуть існувати, було відомо давно, проте спостерігати їх раніше не вдавалося. Опубліковане в Astrophysical Journal відкриття дає нове розуміння перших кроків зростання деяких з найбільших галактик у Всесвіті.

Христина Вільямс, астроном з університету Арізони, помітила слабку світлову пляму під час спостереження космосу за допомогою комплексу радіотелескопів ALMA–66, розташованих високо в чилійських горах. ALMA дозволяє фіксувати електромагнітне випромінювання з міліметровими і субміліметровому довжинами хвиль. Такі хвилі використовують при вивченні процесів утворення та еволюції галактик. В діапазоні довгих хвиль загадкове світіння не виявлялося.

«Здавалося, ніби світло взагалі не пов'язано з якою-небудь відомою галактикою. Галактика була невидима на будь-якій іній довжині хвилі – ймовірно, вона знаходиться дуже далеко і прихована за хмарами пилу», – каже Христина Вільямс.

За оцінками астрофізиків, сигналу від цього об'єкта було потрібно 12,5 мільярда років, аби досягти Землі. Випромінювання, помічене вченими, швидше за все було викликано світінням частинок пилу, нагрітих зірками, що формуються в глибині галактики. Гігантські хмари пилу приховують світло самих зірок, а також практично повністю приховуючи галактику.

За словами авторів дослідження, відкриття може вирішити давнє астрономічне питання: скільки галактик, що ростуть в дуже високому темпі, існує у Всесвіті?