Новини
Екологія
Всесвіт

Астрономічний прогноз на березень: час милуватися супер-Місяцем і Венерою


Березень – найкращий час для спостереження за «вечірньою зіркою», а ще в цьому місяці можна буде побачити супер-Місяць.

Не дивлячись на те, що до Києва зима цьогоріч так і не прийшла, астрономічна весна ще не почалася. На щастя, на рух планети клімат вплинути не можна. Офіційно в Північній півкулі почнеться весна лише 20 березня. Сонце, рухаючись по екліптиці, в цей момент перетинає небесний екватор і переміщається з Південної півкулі в Північну. З цього часу туди приходить астрономічна весна, а в Південну півкулю – осінь.

Весняне рівнодення відбувається в кінці березня, але в різні дні. У XXI столітті на 21 березня це явище випало в 2007 році, проте наступного разу це відбудеться лише в 2103 році. До речі, за підрахунками вчених, найбільш раннім весняне рівнодення в найближчі 100 років буде 19 березня 2096 року, а в інші роки його датою залишається 20 березня.

Світловий день почне збільшуватися, а ніч зменшуватись. Тривалість дня за місяць швидко виросте від 10 до 13 годин. Проте це не завадить спостерігати за зірковим небом.

У березні зимові сузір'я, які знаходяться в південно-західній частині неба, поступово схиляються до горизонту, поступаючись місцем сузір'ям весняного неба. На сході сходить Змієносець, над ним розташоване сузір'я Геркулеса, а вище – Голова Дракона. У північно-східній області неба піднімається Ліра, поблизу горизонту знаходиться Лебідь.

На півдні біля Великої Ведмедиці розкинулося сузір'я Лева з яскравою зіркою Регул. На південному сході видно Волопас, поруч з Волопасом (на схід від) – Північна Корона.

Як зазначають в The Secrets of the Universe, березень – найкращий час для спостереження Венери. Весь місяць відразу після заходу Сонця в західній частині неба можна милуватися яскравою «вечірньої зіркою». Крім того, в середині місяця на ранкове небо вийде Сатурн, а 18 березня відбудеться ранкове зближення Сатурна, Юпітера, Марса і Місяця.

Проте й це не все. 9 березня можна буде милуватися супер-Місяцем, астрономічним явищем, коли повний Місяць збігається з моментом найбільшого зближення Місяця і Землі. У цей час Місяць значно більший і яскравіший, ніж зазвичай. Наступного разі в цьому році це явище можна буде побачити 7 квітня, повідомляють в Meteorology and Climatology Department of TSNUK.