Новини
Україна
Анонси
Культура
Київ

«Архів-музей на допомогу вчителям»: віртуальна експозиція про українських митців


Центральний державний архів-музей літератури та мистецтва (ЦДАМЛМ) запрошує педагогів  до онлайн перегляду в межах просвітницького проєкту

 «У межах віртуальної експозиції ЦДАМЛМ продовжує публікацію на своїх інтернетресурсах серії документальних матеріалів, присвячених літературно-мистецькому поколінню 20-30-х років ХХ століття. Це був час зародження та творчого розквіту нової української культурної еліти, зухвало придушеної тоталітарним режимом», повідомляє Держвна архівна служба.

Зауважується, що просвітницький проєкт «Архів-музей на допомогу вчителям» ЦДАМЛМ започаткував на своєму вебсайті проєкт задовго до початку карантину, однак саме зараз, коли довелось перейти на дистанційне навчання, ця ініціатива виявилась дуже своєчасною як  додаткове джерело інформації і для викладачів, так школярів.

ЦДАМЛМ знайомить з одним із представників «Розстріляного відродження» українським поетом, прозаїком, першим головою Спілки письменників України, перекладачем, громадським і політичним діячем Іваном Куликом (1897–1937).

«Іван Кулик належав до когорти тих людей, які вочевидь прагнули бути корисними своїй Батьківщині. У нього було безліч нагод залишитися за кордоном. Але він щоразу повертався… Його біографія насичена свідченнями не тільки активної літературної діяльності, а й громадсько-політичної. Така наполегливість та ідейна спрямованість за будь-яких обставин докладати зусиль до розбудови питомо українських інституцій, ймовірно, була не до вподоби владному режиму. До письменника застосували стандартну схему НКВС: арешт – жорстокі допити – вибите зізнання у шпигунстві – страта. До реабілітації у 1956 році Іван Кулик офіційно вважався загиблим 14 жовтня 1941 року під час Другої світової війни», йдеться у повідомленні.