Ірпінь
Культура
Київщина-суспільство

Антропологічне видання про життя Ірпеня на кордоні з столичним мегаполісом


Центр прикладної антропології анонсував вихід у світ наукового видання, присвяченого соціокультурному дослідженню життя містян Ірпеня, як одного із міст-супутників столичного мегаполіса.

 Українські дослідниці соціокультурної антропології Олена Соболєва Olena Soboleva, Оксана Овсіюк Оксана Овсіюк, Тіна Полек Tina Polek разом з Мариною Гримич Maryna Hrymych продовжують свої експерименти з урбаністичним полем і презентують від команди київського Центру прикладної антропології - колективну монографію "На кордоні з мегаполісом: київське передмістя в антропологічній оптиці (кейс м. Ірпінь)".

Як передмістя стає територією реальних фізичних та уявних культурних кордонів?

Як формувалося місто Ірпінь?

Що ірпінські дачі та будинок творчості письменників можуть розповісти про цілу епоху української літератури?

Як формуються спільноти в передмісті?

Як моральна економіка відображається в неформальних практика мешканців_ок Ірпеня?

І нарешті як щоденні маршрути творять ідентичність ірпінців_ок?

Книга "На кордоні з мегаполісом: київське передмістя в антропологічній оптиці (кейс м. Ірпінь)" відповідь на весь цей строкатий перелік питань і намагається побачити, чим живе місто, що знаходиться в тіні великого мегаполіса, і чи має воно шанс на своє місце під сонцем.

Спойлер. Ще й як має)

Як зазначають авторки видання: "І найголовніше - ми безмежно вдячні нашій добрії феї Марині Гримич, яка не просто додала найсмачнішу родзинку в текст, а й зробила так, щоб ця книга побачила світ у видавництві "Дуліби". Ну і безперечно, цієї книги ніколи б не було без тих, хто поділився з нами своїм повсякденням та пустив у своє ірпінське життя - наших респодентів! Дякуємо усім вам від усього серця!"

Фрагмент дослідження, який увійшов до книги про Ірпінь можна прочитати у статті "У пошуках заміського комфорту: неформальні практики новоселів київського передмістя" тут

Довідково від ІА "Погляд":

Центр прикладної антропології - здійснює наукове дослідження спільнот, соціальних процесів та механізмів культурних трансформацій методами соціокультурної антропології. Застосування «антропологічної оптики» дозволяє подивитися на суспільне явище з урахуванням культурного контексту, у якому живуть люди, а отже з’ясувати їхню мотивацію, цінності та стратегії поведінки. Зрозуміти іншого – це головне завдання в сучасному динамічному та глобальному світі, а також запорука гармонії на всіх рівнях життя суспільства. Орієнтація на людину, на її унікальний досвід та практики є важливою вимогою часу в багатьох сферах життя: політиці, державному плануванні, громадській активності.

https://www.facebook.com/862640147238137/photos/a.972255609609923/1153925948109554/?type=3&eid=ARAmxTLRiFDPsJHiVjYQh40R3RHrukJR7Hf3OPOWYDuotYXgheveLCWaFf0pJb-lKKQ-pqkSP8qt3fvF&__tn__=EEHH-R