Блоги

Андрій Сагайдак: Гід у дику природу - професія для України наразі досить рідкісна

Звісно і в Україні є дуже круті і успішні гіди, що водять групи у гірські походи, на скелі, сплави, велоподорожі. Мандрують вони зазвичай теж природними територіями, проте цей напрямок належить до "активного туризму".

Андрій Сагайдак: Гід у дику природу - професія для України наразі досить рідкісна - зображення

Гідів, що організовують активні подорожі, за загальноприйнятою класифікацією, називають "adventure gide", тобто "пригодницький гід".

Гід у дику природу - зазвичай проводить менш екстремальні тури, ніж пригодницький гід. Натомість більше уваги на прогулянці-екскурсії приділяється саме певній природничій тематиці - рослинам, тваринам, ландшафтам.

Часто цей напрямок в Україні називають "еколого-просвітницькою діяльністю".

Андрій Сагайдак: Гід у дику природу - професія для України наразі досить рідкісна - зображення

Спеціальної професійної підготовки гідів у дику природу наразі в Україні не існує. Відтак у цьому напрямку працюють переважно люди із природничою освітою - науковці, вчителі, працівники природоохоронних установ.

А наприклад у США, ця діяльність вимагає обов'язкового проходження спеціальних курсів та сертифікації.

Адже такий гід, окрім навичок, що потрібні міському, музейному чи пригодницькому гідам, має володіти глибоким знанням природи, мати навички із слідопитства, бушкрафту, виживання у дикій природі.

Залежно від рівня підготовки і досвіду роботи, американці виокремлюють три рівні гідів у дику природу.

1 - зазвичай працює лише, як найнятий працівник на готових маршрутах.

2 - може організовувати авторські екскурсії.

3 - може навчати інших гідів.

Очікуємо, що у подальшому, у мирній Україні, екологічний туризм буде активно розвиватися, а професія гіда у дику природу ставатиме все більш популярною.

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!


Раніше ми розповідали, що Андрій Сагайдак проводить екскурсії, щоб допомогти коштами ЗСУ.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.