Новини
Україна

Аграрії зміцнюють гривню: голова ради НБУ


Фото: agropolit.com

Богдан Данилишин, доктор економічних наук та голова ради Національного банку України, розповів, які чинники впливають на зміцнення національної валюти.

Експерт на своїй сторінці у Facebook розповів, що одна з причин зміцнення гривні - продовження продажу минулорічного врожаю, який був рекордним. Також статус національної валюти покращився завдяки експорту металопродукції та залученню боргового капіталу. Голова ради НБУ зазначив, що політичні події не вплинули на ринок фінансів.

За даними Богдана Данилишина, курс гривні укріпився відносно долара на 5,5%. Інфляція у квітні в порівнянні з березнем 2019 року склала 1% та у річному вимірі сповільнилась на 0,2%. Незначне подорожчання спостерігалось на житлово-комунальні послуги (0,2%) і транспорт (1%).

Найбільше у квітні ціни зросли на овочі (у 12,6%), що пов'язано зі зниженням минулорічних запасів та високий попит. Зокрема, ціна на капусту зросла майже на половину, цибуля подорожчала на 29,1%. При цьому ціни на яйця знизились на 11,1%. Зросла також вартість одягу і взуття на майже два відсотки та алкогольних напоїв на 1,2%.