Новини
Суспільство
Україна-суспільство

Агітування Криму – як це відбувалося: Рух ЧЕСНО розмістив приклади пропаганди у виставці


Віртуальна виставка “Як Крим агітували: проросійська пропаганда, джинса та чорний PR” відкрилася на сайті віртуального музею Руху ЧЕСНО. Експонати, зібрані з усього Кримського півострову, показують, як саме готували кримчан до сепарації. На листівках та вирізках газет видно обличчя та прізвища політиків, які долучилися до агітацій. Проросійські наративи та лозунги відверто закликають мешканців сепаруватись від України.

Рух ЧЕСНО запустив виставку “Як Крим агітували: проросійська пропаганда, джинса та чорний PR”
Постер виставки “Як Крим агітували: проросійська пропаганда, джинса та чорний PR”

Ірина Федорів, головна редакторка Руху ЧЕСНО та авторка статті “Спецоперація “Крим”: від курорту і автономії до депресивної околиці” каже, що ситуація в російсько-українських стосунках ще більше загострилася після Помаранчевої революції, коли був обраний президентом Віктор Ющенко. У Росії зрозуміли, що український народ свідомо стає на проєвропейський вектор й суспільство віддаляється ментально від РФ. Тоді технології чорного піару і пропаганди включили на повну потужність.

Потім, більше 10 років поспіль, російськими політтехнологами поглиблювався розкол в суспільстві, інформація про інакшість кримчан нав’язувалась жителям України з усіх засобів інформації. В музеї є листівки, які пророкують «громадянську війну», якщо Україна почне «дружити» з Європою.

Це вже шоста виставка в Музеї агітації та політичного трешу. Подивитися експонати можна за посиланням. Якщо в вас є чим доповнити колекцію, надсилайте фото на пошту info@chesno.org.

Приклади експонатів виставки про агітацію кримчан
Приклади експонатів виставки

Також ми інформували про найбільший в Україні проєкт про кримськотатарську культуру Шлях, який стартував у серпні цього року.

Журналісти Погляду писали про ще одну виставку від Руху ЧЕСНО “Хроніки чорного піару в Україні”, яку запустили до Дня піарника.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.