Київщина
Технології

99 засобів для злому алгоритмів Google

04.02.2020 Олена Стець 0

Вплив сучасних технологій на наше життя сьогодні важко переоцінити. Проте, наскільки сильно ми можемо їм довіряти? Німецький художник Саймон Векерт вирішив це перевірити й звернути увагу громадськості на роль картографічного сервісу Google Maps у нашому житті.

99 засобів для злому алгоритмів Google

Для реалізації експерименту автор склав у візок 99 смартфонів із запущеною навігацією Google Maps, а потім повільно пройшовся з ним по мосту Шілінгбрюке через річку Шпрее у Берліні. Через досить короткий час Google Maps показав серйозні затори, де рух транспорту становив біля 4 км/год.

99 засобів для злому алгоритмів Google
Фото: simonweckert.com

Алгоритми Google Maps прийняли візок зі смартфонами за високу концентрацію користувачів, що пересуваються з низькою швидкістю. Таким чином алгоритм змінив колір ділянки дороги з зеленого на червоний, що відповідає високій концентрації транспорту й ускладненому руху.

«Сервіс Google Maps докорінно змінив наше розуміння того, що таке карта, якою має бути взаємодія з картами, які у них технологічні обмеження і як вони виглядають. Таким чином, Google Maps вносить віртуальні зміни в реальному місті ... Додатки на кшталт Uber функціонують через інтерфейси з Google Maps і створюють нові форми цифрового капіталізму і меркантилізму. Без цих карт системи каршерінгу, нові додатки для таксі, системи прокату велосипедів та онлайн-послуги транспортних агентств, такі як Uber, були б неможливі. За допомогою своїх інструментів геолокації Google створила платформу, яка дозволяє користувачам і компаніям по-новому взаємодіяти з картами. Це означає, що слід переглянути аспекти контролю влади з точки зору картографії. Яке співвідношення між створенням сприятливих умов і методами контролю з боку Google? Може бути, цей сервіс сам функціонує як мережа, що визначає поведінку, думки й образи живих істот, при цьому заволодівши владою і контролюючи знання в приватному порядку?»

Саймон Векерт

Даний експеримент залишив більше питань, ніж надав відповідей. У будь-якому разі компанії Google варто переглянути роботу своєї системи. А нам - не покладатися на сервіси у 100% відношенні.