Новини Київської області
Технології

99 засобів для злому алгоритмів Google


Вплив сучасних технологій на наше життя сьогодні важко переоцінити. Проте, наскільки сильно ми можемо їм довіряти? Німецький художник Саймон Векерт вирішив це перевірити й звернути увагу громадськості на роль картографічного сервісу Google Maps у нашому житті.

99 засобів для злому алгоритмів Google

Для реалізації експерименту автор склав у візок 99 смартфонів із запущеною навігацією Google Maps, а потім повільно пройшовся з ним по мосту Шілінгбрюке через річку Шпрее у Берліні. Через досить короткий час Google Maps показав серйозні затори, де рух транспорту становив біля 4 км/год.

99 засобів для злому алгоритмів Google
Фото: simonweckert.com

Алгоритми Google Maps прийняли візок зі смартфонами за високу концентрацію користувачів, що пересуваються з низькою швидкістю. Таким чином алгоритм змінив колір ділянки дороги з зеленого на червоний, що відповідає високій концентрації транспорту й ускладненому руху.

«Сервіс Google Maps докорінно змінив наше розуміння того, що таке карта, якою має бути взаємодія з картами, які у них технологічні обмеження і як вони виглядають. Таким чином, Google Maps вносить віртуальні зміни в реальному місті ... Додатки на кшталт Uber функціонують через інтерфейси з Google Maps і створюють нові форми цифрового капіталізму і меркантилізму. Без цих карт системи каршерінгу, нові додатки для таксі, системи прокату велосипедів та онлайн-послуги транспортних агентств, такі як Uber, були б неможливі. За допомогою своїх інструментів геолокації Google створила платформу, яка дозволяє користувачам і компаніям по-новому взаємодіяти з картами. Це означає, що слід переглянути аспекти контролю влади з точки зору картографії. Яке співвідношення між створенням сприятливих умов і методами контролю з боку Google? Може бути, цей сервіс сам функціонує як мережа, що визначає поведінку, думки й образи живих істот, при цьому заволодівши владою і контролюючи знання в приватному порядку?»

Саймон Векерт

Даний експеримент залишив більше питань, ніж надав відповідей. У будь-якому разі компанії Google варто переглянути роботу своєї системи. А нам - не покладатися на сервіси у 100% відношенні.