Новини
Україна
Новини Київської області
Культура
Дати

8 травня – День пам’яті та примирення


Друга світова війна у всьому світі забрала життя 50 мільйонів людей. Загальні людські втрати України від війни, включно із убитими, померлими, жертвами концтаборів, депортованими, евакуйованими, тими, хто відійшов разом із німцями, становлять до 14 мільйонів осіб. Від 1 січня 1941 року до 1 січня 1945 населення України зменшилося із 40,9 мільйони до 27 мільйонів осіб. На території нинішньої Україні фактично точилися кілька воєн - німецько-польська (1939 - 1945), німецько-радянська (1941 - 1945), німецько-українська (1941 - 1944).

Перший акт про безумовну капітуляцію підписали 7 травня 1945 року після 2 години ночі з німецькою делегацією за присутності представників західних союзників та СРСР у французькому місті Реймс. Він набув чинності 8 травня після 23 години. На вимогу Сталіна підписання капітуляції продублювали у зоні, яку зайняла Радянська армія. Це сталося 8 травня у передмісті Берліну Карслхорсті о 22 годині 43 хвилини за середньоєвропейським часом. У Москві тоді вже було 9 травня.
Символ для цього дня - квітка червоного маку - квітка скорботи за всіма жертвами війни.  Червоний мак - це європейська скорботна символіка, більше, ніж переможна, бо сучасна Європа складається із тих країн, які воювали між собою у Другій світовій війні...  Історики відзначають, що наразі відбувається переосмислення того, чим була Друга світова війна для України і всього світу.