Новини Київської області
Анонси
Вишгород
Культура
Події
Подорожі

6 червня розкажуть про впровадження нових технологій у музейну справу


Науковці пропонують помандрувати в часі історичною Вишгородщиною: QR-код допоможе прокласти індивідуальний маршрут

Вишгородський історико-культурний заповідник (ВІКЗ) є одним з переможців грантових конкурсних програм Українського культурного фонду. В номінації «Український культурний монітор». ВІКЗ зайняв друге місце, набравши 240 балів і отримавши грант  на впровадження унікального проекту «Історико-культурна спадщина Вишгородщини: QR-кодування, моніторинг, апробація й популяризація».

6 червня 2019 р. о 12 годині у Київській обласній держадміністрації м Київ, пл. Лесі Українки,1, кім.700) відбудеться прес-конференція з нагоди запуску проекту ВІКЗ «Історико-культурна спадщина Вишгородщини: QR-кодування, моніторинг, апробація й популяризація». Проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Спікери:

Олександр Терещук, голова Київської обласної державної адміністрації;

–Влада Литовченко, директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук;

Олексій Момот, міський голова Вишгорода;

Лариса Кадочникова, народна артистка України, лауреат Шевченківської премії;

–Тетяна Сосновська, директор Національного музею історії України, кандидат філологічних наук;

–Дмитро Шевченко, завідувач Історичного музею Вишгородського історико-культурного заповідника;

–Всеволод Івакін, завідуючий відділом давньоруської археології Інституту археології НАН України, кандидат історичних наук;

Ірма Вітовська, актриса театру і кіно;

Унікальність презентованого проекту для городян і туристів:

22 пам’ятки Вишгородщини, з них 12 об’єктів першочергової важливості, найвизначніших, будуть оснащені QR-кодами, і об’єднані в єдину цифрову систему. QR-кодування все ширше впроваджується в музейній справі. Відсканувавши код, нанесений на ту чи іншу історичну, археологічну чи культурну пам’ятку, можна дізнатися його історію, цікаві факти та нюанси, пов’язані з ним. Програма, впроваджувана у ВІКЗ, дасть можливість кожному, відскакувавши QR-код, не просто дізнатись про локальний об’єкт, а встановити зв’язок з основним ресурсом з відповідним інформаційно-ілюстративним наповненням, і отримати інформацію загалом про історико-культурне середовище, в якому він розташований, про його історію і значення в контексті подій минулого.

Унікальність презентованого проекту для фахівців – дослідників, музейних працівників, урбаністів:

Проект «Історико-культурна спадщина Вишгородщини: QR-кодування, моніторинг, апробація й популяризація» дасть можливість вперше в Україні проаналізувати:

 –ефективність QR-кодування та  інших інноваційних технологій в сучасних умовах;

--взаємовплив історико-культурного простору та сучасного урбаністичного середовища;

– рівень інтересу людей до історії регіону, до історико-культурних пам’яток, до музейних раритетів.

Пілотна методика спрямована на взаємодію як зі споживачами історико-культурного продукту, тобто тими, хто цікавиться історико-культурною спадщиною Вишгородщини, так і з потенціальними виробниками QR-кодів, тобто музейними працівниками.

Контакти для акредитації журналістів:

(044) 286 – 87 – 48, Наталія Остапенко,

(063) 185-30-70, Роман Загорняк,

 (095) 6320-95-55, Дмитро Шевченко.

Емейл averinamedia@gmail.com

ДОВІДКОВО. Вишгород має всі підстави стати потужним туристичним центром. Як місто Вишгород вперше згадується у давньоруському літописі «Повість временних літ» у 946 році. Місто розташоване за 10 км вище Києва і гирла Десни на високих пагорбах правого берега Дніпра як північний форпост Києва. Понад триста років княже місто Вишгород, як північний форпост Києва, військово-політичний, ремісничий і церковний центр, відігравав важливу роль у житті Київської Русі. Завдяки святим мощам страстотерпців Бориса і Гліба у Вишгороді збиралися князі землі Руської, де укладали угоди, замирялися, відзначали видатні події, церковні свята.

Після навали полчищ хана Батия Вишгород надовго зникає з історичної мапи України-Русі як місто, перетворившись у звичайне поліське село. Знову на ноги як місто Вишгород звівся у 60-і роки минулого століття, і поштовхом до цього стало будівництва Київської ГЕС. У 1968 році Вишгород включено  до Списку Стародавніх міст, селищ і сіл України. У 1976 році Вишгород включено до Переліку древніх малих і середніх міст, що мають пам’ятки історії, археології й архітектури. У 2001 році  Вишгород включено до Списку історичних населених місць України.

Про все це можна дізнатись, відвідавши об’єкти ВІКЗ. А QR-кодування, яке з’явиться завдяки впровадженню нового проекту, зробить історію Вишгорода ближчою для всіх. Проект реалізується за підтримки Українського Культурного Фонду.

Джерело: Вишгородський історико-культурний заповідник