Новини Київської області
Технології

44,2 Тбіт/с або новий світовий рекорд швидкості Інтернету


Дослідники з австралійських університетів Монаш, Суїнберн та RMIT стверджують, що встановили новий рекорд швидкості Інтернету 44,2 Тбіт/с. Цієї швидкості досить для завантаження вмісту понад 50 дисків Blu-ray Ultra HD об'ємом 100 ГБ за одну секунду.

Швидкість була досягнута за допомогою 75 кілометрів стандартного оптичного волокна з використанням єдиного інтегрованого джерела мікросхем. А значить, таку швидкість можна зробити й на чинній оптоволоконній структурі.

Концептуальна схема експерименту зв'язку мікро-гребінця з кристаликами солітону

«Наше дослідження продемонструвало можливості волокна, яке вже протягнуто під землею, завдяки проєкту National Broadband Network. Ми розробили щось масштабне для майбутніх потреб», – розповів Білл Коркоран, один з провідних авторів дослідження.

Тестове волоконно-оптичне з'єднання проходило між кампусом RMIT у Мельбурн-Сіті й кампусом Клейтонського університету Монаша. Дослідники стверджують, що воно відображає інфраструктуру, яка використовується Національною широкосмуговою мережею Австралії (NBN). Це світовий рекорд пропускної здатності.

Співвідношення біт-похибки, спектральної ефективності та GMI для експерименту з передачею даних

Тепер дослідники говорять, що завдання полягає в тому, щоб перетворити технологію в щось, що можна використовувати з теперішньою інфраструктурою. У довгостроковій перспективі вони сподіваються створити інтегровані фотонні чіпи, які дозволять досягти такої швидкості передачі даних по існуючим оптоволоконним каналам зв'язку з мінімальними витратами.

«У довгостроковій перспективі ми сподіваємося створити інтегровані фотонні чіпи, які дозволили б досягти такої швидкості передачі даних по існуючим оптоволоконним лініям з мінімальними витратами», – зазначив професор RMIT Арнау Мітчелл.

Якщо технологія коли-небудь дійде до повноцінної реалізації, першими її отримають великі дата-центри. Потенційне зниження вартості в майбутньому може зробити її доступною для рядових користувачів, але навряд чи буде потреба в такій швидкості з’єднання.

Фото матеріал: nature.com