Новини Київської області
Технології

3 факти, які необхідно знати про Wi-Fi 6


Із-за розповсюдження розумних побутових приладів й систем безпеки збільшується кількість підключених пристроїв у домашніх й корпоративних мережах. Вимоги до HD-контенту також змінилися - з кожним днем поціновувачів якісної картинки й звуку стає усе більше. Тому стандарт Wi-Fi 6 - це вимога часу, яка має задовольнити сучасні примхи користувачів.

3 факти, які необхідно знати про Wi-Fi 6

Wi-Fi 6 - це стандарт 802.11ax

Wi-Fi Alliance, нарешті, усвідомили проблему з назвами різних стандартів бездротової передачі інформації та з цього покоління ввели прості позначення цифрами в порядку зростання. Якщо раніше для визначення стандартів використовували складні індекси IEEE 802.11, що означає, Інститут інженерів електротехніки й електроніки, то з запуском Wi-Fi 6 від цієї абревіатури з супутніми її цифрами вирішили відмовитися на користь приставки Wi-Fi й відповідних поколінь. Хоча, деякі виробники можуть почекати з перейменуванням і по-старому використовувати попередні позначення. Тому слід знати, що Wi-Fi 6 — це 802.11ax, Wi-Fi 5 — 802.11ac і, про всяк випадок, Wi-Fi 4 — 802.11n.

TP-Link TL-WR840N один з найпопулярніших роутерів, за версією магазину MOYO. У його характеристиках вказана підтримка стандартів IEEE 802.11 b/g/n, тобто технологій 1999-2009 років.

3 факти, які необхідно знати про Wi-Fi 6

Протокол безпеки WPA3

Wi-Fi Alliance разом з Wi-Fi 6 анонсували новий протокол безпеки Wi-Fi Protected Access 3 (WPA3). Ця технологія має підвищити рівень безпеки мережі за допомогою поліпшеного методу аутентифікації з'єднань Simultaneous Authentication of Equals (SAE), який прийшов на зміну вже застарілому PSK з використанням пароля для кожного окремого користувача.

Зміни піктограм Wi-Fi, як у 3G/4G

У користувальницькому інтерфейсі пристроїв з підтримкою Wi-Fi 6 зміняться відповідні піктограми, і тепер «хвилі» бездротового з'єднання будуть супроводжувати цифри 6 або 5, так само як і підключення до мобільної мережі через 3G, 4G і т. д.

3 факти, які необхідно знати про Wi-Fi 6

Пристрої з підтримкою Wi-Fi 6 мають масово виходити на ринок з весни. Проте варто розуміти, якщо ви купили новий роутер з Wi-Fi 6, але ваш ноутбук або смартфон підтримує тільки Wi-Fi 5 — підключення працюватиме за стандартом Wi-Fi 5, так що для переходу на нове покоління бездротового зв’язку потрібно міняти все апаратне забезпечення. Й навпаки, якщо ви маєте сучасні гаджети з великою потужністю заліза, то використання "програмно" застарілого роутера не виправдає ваших очікувань швидкості й захищеності даних.