Звалений дуб княгині Ольги на Вишгородщині: продовження історії
Знищений елемент ботанічної пам’ятки природи «Дуби княгині Ольги» вимагає утилізації відповідно до нормативних документів. Однак поки що замість прибирання стовбура там встановили табличку.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/07/Dub_Lytovchenko.jpg)
Як раніше повідомляв «Погляд», на Вишгородщині буревій знищив унікальний 200-річний дуб – один з елементів ботанічної пам’ятки природи місцевого значення «Дуби княгині Ольги», що розташована у селі Новосілки. Втім, тут не обійшлося і без варварського втручання людини – хтось розвів вогонь у дуплі, яке сформувалось всередині дуба, що пришвидшило процес. І якби дерево, замість нищити, підлікувати, то воно б іще стояло. А так – унікальна пам’ятка зменшилась на одну одиницю.
Тоді про ситуацію розповів, звернувшись до директора Вишгородського історико-культурного заповідника Влади Литовченко, громадський активіст Арсеній Толстих, і попросив допомоги й сприяння у збереженні та утриманні в належному стані пам’ятки.
І хоча ця пам’ятка знаходиться не у підпорядкуванні ВІКЗ, заповідник як організація, яка переймається станом пам’яток історії, археології, природи, разом з активістами розгорнули роботу щодо посилення охоронних робіт.
До того ж, коли журналісти «Погляду» знімали сюжет про ситуацію з «Дубами княгині Ольги», було помічено, що місцеві жителі вже пиляють дерево на дрова. Хоча, згідно із нормативними документами, утилізація таких пам’яток має інший характер. Насамперед, звалений стовбур потрібно прибрати.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/07/Dub_lyst1.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/07/Dub_Lyst2.jpg)
ВІКЗ скерував кілька листів до різних організацій з проханням втрутитись у ситуацію. Серед адресатів був і департамент екології та природних ресурсів Київської ОДА. У листі директор ВІКЗ попросила звернути увагу на тривожний стан пам’ятки та запобігти подальшому її знищенню. Департамент у своїй відповіді зауважив, що забезпечення збереження «Дубів княгині Ольги» покладено на Новосілківську сільраду, і повідомив, що до цього самоврядного органу скеровані відповідні листи.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/07/Dub_lyst_vidpovid.jpg)
Сьогодні, 27 липня, Влада Литовченко вирішила поїхати на місце ситуації, аби подивитись, що насправді зроблено.
Стовбур лежав на тому місці, де впав, щоправда, його гілки були істотно обпиляні. А на стовбурі побачили табличку: «Увага! Не займати! Ботанічна пам’ятка природи».
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/07/Dub_Tablychka.jpg)
Влада Литовченко зауважила, що потрібно знову звертатися до громадських активістів, до відповідних інстанцій, аби спільними зусиллями все ж утилізувати звалене дерево у відповідності до нормативних документів.
Як повідомляв "Погляд", під Києвом вперше за 37 років побачили кажана-широковуха.