Новини
Новини Київської області
Вишгород
Екологія
Культура
Київщина-суспільство

Звалений дуб княгині Ольги на Вишгородщині: продовження історії


Знищений елемент ботанічної пам’ятки природи «Дуби княгині Ольги» вимагає утилізації відповідно до нормативних документів. Однак поки що  замість прибирання стовбура там встановили табличку.

Фото ІА "Погляд"

Як раніше повідомляв «Погляд», на Вишгородщині буревій знищив унікальний 200-річний дуб – один з елементів ботанічної  пам’ятки природи місцевого значення «Дуби княгині Ольги», що розташована у селі Новосілки. Втім, тут не обійшлося і без варварського втручання людини – хтось розвів вогонь у дуплі, яке сформувалось всередині дуба, що пришвидшило процес. І якби дерево, замість нищити, підлікувати, то воно б іще стояло. А так – унікальна пам’ятка зменшилась на одну одиницю.

Тоді про ситуацію розповів, звернувшись до директора Вишгородського історико-культурного заповідника Влади Литовченко, громадський активіст Арсеній Толстих, і попросив допомоги й сприяння у збереженні та утриманні в належному стані пам’ятки.

І хоча ця пам’ятка знаходиться не у підпорядкуванні ВІКЗ, заповідник як організація, яка переймається станом пам’яток історії, археології, природи,  разом з активістами розгорнули роботу щодо посилення охоронних робіт.

До того ж, коли журналісти «Погляду» знімали сюжет про ситуацію з «Дубами княгині Ольги», було помічено, що місцеві жителі вже пиляють дерево на дрова. Хоча, згідно із нормативними документами, утилізація таких пам’яток має інший характер. Насамперед, звалений стовбур потрібно прибрати.

Копія документа надана ВІКЗ

ВІКЗ скерував кілька листів до різних організацій з проханням втрутитись у ситуацію. Серед адресатів був і департамент екології та природних ресурсів Київської ОДА. У листі директор ВІКЗ попросила звернути увагу на тривожний стан пам’ятки та запобігти подальшому її знищенню. Департамент у своїй відповіді зауважив, що забезпечення збереження «Дубів княгині Ольги» покладено на Новосілківську сільраду, і повідомив, що до цього самоврядного органу скеровані відповідні листи.

Копія документа надана ВІКЗ

Сьогодні, 27 липня, Влада Литовченко вирішила поїхати на місце ситуації, аби подивитись, що насправді зроблено.

Стовбур лежав на тому місці, де впав, щоправда, його гілки були істотно обпиляні. А на стовбурі побачили табличку: «Увага! Не займати! Ботанічна пам’ятка природи».

Фото ІА "Погляд"

Влада Литовченко зауважила, що потрібно знову звертатися до громадських активістів, до відповідних інстанцій, аби спільними зусиллями все ж утилізувати звалене дерево у відповідності до нормативних документів.

Як повідомляв "Погляд", під Києвом вперше за 37 років побачили кажана-широковуха.