Новини
Україна
Екологія

«Зрубане майбутнє»: британець зі Львова бореться за карпатські ліси


Сьогодні, колись могутні та безкрайні, карпатські ліси більше не зачаровують співом пташок. Наразі, зайшовши в гірську місцевість, неможливо сховатися від звуків пили.

Як повідомляють у виданні «Політична критика», стежки в горах поорані величезними старими камазами-лісовозами, ґрунт на лисих схилах зсувається, де не глянь ведеться будівництво.

За даними Всесвітнього фонду дикої природи, щорічно в Карпатах нелегально вирубують 1,4 млн кубів деревини. До цього одним із завдань Кабміну на 2020 рік є спрощення правил призначення та проведення санітарних рубок у лісах в Україні. У такий спосіб може бути запущений «один із найпоширеніших інструментів нелегальної вирубки дерев».

Українські еко-активісти борються з нелегальною вирубкою, однак локально, а не масово. Як зазначають у виданні, небайдуже до майбутнього карпатського лісу і британському актвісту Філу Торнхоллу, який наразі мешкає у Львові і навчає українських ветеранів англійської мови.

Не дивлячись на нищівну рубку, на думку британця, природа в Україні збережена краще, ніж у західній Європі.

«Ваш сільськогосподарський сектор менш індустріалізований, на селі ще панує життя, збережені ліси, тоді як у Британії цього вже не знайдеш. Тут повсюди є лелеки, про що в Англії вже давно забули. Я тут наче постійний турист, люблю ходити в Карпати», – каже Філ.

Проте останнім часом краєвиди в Карпатах почали змінюватися. Британець вивчив ситуацію з контрабандою деревини в Україні і зараз хоче діяти, наразі він збирає кошти та людей для «Лісового Майдану» в Брюсселі. Активісти, який небайдужий карпатський ліс, вирушать до столиці Європейського Союзу, а також зупиняються у двох місцях: в австрійському Відні та німецькому Бонні. У кожному з цих міст учасники лісового майдану мають провести акції спільно з місцевими активістами. Як саме виглядатиме акція – ще в розробці, проте активіст завіряє, що чим вигадливіше вона буде – тим краще.

Чому це важливо для британця? – логічно виникає питання. Все просто: проблема лісозбереження в Україні є частиною більш глобальної проблеми. Адже захищати та відновлювати наявний ліс – це найкращий спосіб запобігти зміні клімату.

Проєкт Філа Торнхілла можна підтримати — як особисто так і фінансово — за посиланням.

За матеріалом: КАТЕРИНИ СЕМЧУК, "Політична критика"