Зловмисники заволоділи землями стратегічного значення Київської ГЕС (ВІДЕО)
Працівники ДБР спільно з Департаментом стратегічних розслідувань Нацполіції викрили та затримали керівників і учасників злочинної організації, які протиправно заволоділи п’ятьма гектарами землі, на яких розташовані гідротехнічні споруди критичної інфраструктури — Київської ГЕС.
До злочинної організації входили майже два десятки фігурантів. Серед них відомі інвестори у сфері будівництва елітного житла, їхні помічники, юристи, архітектори, землевпорядники, інші кваліфіковані спеціалісти та представники держорганів.
За даними слідства, вони діяли в інтересах декількох забудовників. Нині правоохоронці оголосили вісім підозр. П’ятеро осіб затримали.
Як розповіли у ДБР, використовуючи правові прогалини у правовому статусі ділянок, організатори через корупційні зв’язки у держорганах оформлювали їх як землі сільгосппризначення, що дозволяло виділяти ці ділянки громадянам України.
Інші учасники підшукували через соціальні мережі "підставних осіб", які за гроші погоджувались підписати документи щодо виділення їм землі у приватну власність. Більшість з них були студентами столичних навчальних закладів, які були введені в оману та погодилися на пропозицію через скрутне матеріальне становище.
Надалі виконавці, від імені "підставних осіб", підписували низку документів для оформлення права власності на земельні ділянки. Потім вони "перепродавали" землю представникам відомих на Київщині забудовників елітної нерухомості, які й замовили та профінансували незаконну оборудку.
За такою схемою протягом 2020-2021 років організатори та учасники злочинної організації заволоділи землями державної власності, які віднесені до земель водного фонду, та розташовані на гідроспорудах стратегічної Київської ГЕС. Вартість ділянок, загальною площею п’ять гектарів, складає понад 15 мільйонів гривень.
У ДБР зазначили, що реалізації схеми сприяли дії окремих посадовців органів Держгеокадастру, які перевищили свої службові повноваження під час прийняття рішень, щодо виділення земельних ділянок.
Дії учасників оборудки кваліфікували за трьома статтями Кримінального кодексу: створення, керівництво злочинною організацією, а також участь у ній (ст. 255), шахрайство в особливо великих розмірах (ст. 190) та легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом (ст. 209).
А службовим особам Держгеокадастру, причетних до схеми, інкримінують ст. 365 Кримінального кодексу — перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу.
Учасниками злочинної організації загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.
Читайте також:
Авіакатастрофа у Броварах, де загинуло керівництво МВС: ДБР завершило розслідування;
ДБР затримало у Києві колишнього начальника Одеського обласного ТЦК Євгена Борисова.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.