Життя після катастрофи: вчений оприлюднив неймовірні світлині рідкісних тварин Чорнобиля
Після світового успіху серіалу HBO про Чорнобиль заговорив увесь світ. Тому й не дивно, що багатьох наразі цікавить, яке воно життя після катастрофи.
Українські науковці вже давно стверджують, що у Чорнобильській зоні за відсутності людей природа навпаки забуяла. А кількість флори і фауни не тільки не постраждала, а навпаки – зросла з часів катастрофи. Більш того у зоні відчуження з'явилися унікальні для нашої країни види тварин.
Біолог Сергій Гащак з Чорнобильського центру з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології поділився з bbc унікальними світлинами рідкісних тварин, що наразі живуть в Чорнобилі.
Вчений досліджує екологію зони й за допомогою фотопасток фіксує місцеве біорізноманіття, працює він у зоні відчуження з 1990 року.
Лосі, олені вовки, рисі, коні Пржевальського, бурі ведмеді і, навіть, зубри – чи можливо уявити, що все це різноманіття дійсно мешкає у лісах Київщини всього за 130 км від столиці.
А нещодавно в об'єктиви фото пасток потрапили рідкісні чорні лелеки.
Тож після неймовірного успіху серіалу про Чорнобиль туристи, кількість яких останнім часом дуже зросла, у зоні відчуження зможуть побачити не лише покинуте місто, але унікальну природу українського Полісся.