Новини
Україна
Вибори

Жінки йдуть у парламент: скільки кандидаток хочуть потрапити у Верховну Раду


Фото: genderindetail.org.ua

У новому Виборчому кодексі з'явилась гендерна квота на рівні 30% для однієї статі. Центр інформації про права людини підрахував, скільки жінок йде на вибори та скільки у кожній політсилі.

Так на ці парламентські вибори загалом зареєструвались 1316 жінок, що на 2,67% більше, ніж на виборах 2014 року.

Партія "Європейська солідарність" йде на вибори зі складом, який на 28% формують жінки. Якщо 8% партії пройдуть у парламент, як прогнозують соціологи, то у Верховній Раді опиниться приблизно 8 кандидаток.

Фото: Центр прав людини

В партійних списках політсили "Слуга народу" 65 жінок, або 32% від складу. Очікується, що до парламенту пройдуть 27 кандидаток.

Фото: Центр прав людини

Найбільша кількість політикинь у першій десятці - у партії "Голос". Якщо вірити соціологічним даним і до парламенту пройдуть 8,3% політсили, Верховна Рада поповниться 19 кандидатками.

Фото: Центр прав людини

Незважаючи на те, що лідеркою "Батьківщини" є жінка, пані Тимошенко набрала до лав своєї партії більше чоловіків: з 206 членів політсили всього 61 жінка. До парламенту з цією партії можуть пройти всього чотири політикині.

Фото: Центр прав людини

У першій десятці партії "Опозиційний блок "За життя" опинилась лише одна кандидатка. Соціологи передбачають, що партія отримає 27 мандатів, чотири з яких дістануться жінкам.

Фото: Центр прав людини

Серед 3164 кандидатів-мажоритарників 408 осіб - жінки. Найбільше кандидаток - самовисуванки: таких політикинь 235 осіб.

Цікаво, що політичні партії у своїх програмах не висвітлюють проблеми гендерної рівності, крім "Європейської солідарності", яка проголошує курс на гендерну рівність.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла Виборчий кодекс, який почне діяти з 2023 року.