Новини
Україна
Україна-суспільство

Жертви насильства отримуватимуть компенсацію – Мінюст


Громадяни України, які стали жертвами насильства чи побиття,  а також родичі загиблих від насильницької смерті тепер отримуватимуть грошову компенсацію від держави. 15 липня уряд підтримав законопроєкт «Про компенсацію шкоди жертвам насильницьких злочинів».

фото - pixabay.com

Про це заявив на своїй фейсбук-сторінці міністр юстиції Денис Малюська. «Ще не зовсім перемога, але вже близько до неї: кожна людина, яка постраждала внаслідок насильницького злочину, отримуватиме компенсацію від держави».

Згідно з підтриманим Кабміном законопроєктом запроваджується механізм відшкодування шкоди потерпілим внаслідок насильницьких злочинів.

Зокрема, йдеться про усіх тих, кому злочином заподіяно тяжкі тілесні ушкодження, близьким родичам померлих жертв злочину, потерпілим внаслідок статевих злочинів та потерпілим дітям, щодо яких було застосовано фізичне або психологічне насильство. «Мало того, що людині злочинцем завдана шкода, далі доводиться їй витрачати час і гроші на лікування, похорони, ходити на допити та засідання суду», – зауважує очільник Мінюсту.

Щороку Міністерством внутрішніх справ реєструється більше 300 тис. осіб, які потерпіли від злочинів. Відшкодування шкоди – один з найважливіших інститутів сучасного українського права, зазначається на сайті Міністерства юстиції України. Основним Законом нашої держави життя і здоров’я людини визнаються найвищою соціальною цінністю. Саме тому держава взяла на себе обов’язок відшкодувати шкоду завдану правопорушенням. Шкода в цьому разі настає внаслідок каліцтва, іншого ушкодження здоров’я або смерті людини.

Розмір мінімально можливого платежу становитиме 40% прожиткового мінімуму. Фактичні розміри компенсаційних платежів встановлюватиме Кабмін, виходячи з наявних коштів у бюджеті.

Виплату компенсацій здійснюватимуть регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Після проведення виплат, держава стягуватиме компенсацію зі злочинця у порядку регресу.

Крім того, кожен, хто вчинив злочин або кримінальний проступок, сплачуватимуть спеціальний збір на відшкодування шкоди, завданої насильницькими кримінальними правопорушеннями.

Законопроєкт має набути чинності у 2021 році.

Від домашнього насильства в Україні страждає від 65 до 90% дітей до 18 років. Якщо ви стали свідками насильства над дітьми, дізнайтесь, куди звертатись по допомогу.

Читайте також про домашнє насильство і карантин: як пов’язані, куди звертатись.