Зеленський: Укладання угоди – перший результат ватиканської зустрічі з Трампом (ВІДЕО)
Угода зі Сполученими Штатами буде спрямована на ратифікацію у Верховну Раду найближчим часом. Україна зацікавлена в тому, щоб не було жодних затягувань.
Про це повідомляється у вечірньому зверненні президент Володимир Зеленський.
За словами президента, угода зі США значно змінилась у процесі підготовки.
"Тепер це справді рівноправна угода, яка створює можливість для інвестицій в Україну – доволі вагомих, а окрім того – ще й для суттєвої модернізації виробництв в Україні та – що не менш важливо – модернізації юридичних практик у нашій державі. В угоді немає боргу і створюється фонд – фонд відновлення, який буде інвестувати в Україну та заробляти саме тут. Це робота разом з Америкою та на справедливих умовах, коли заробляти можуть у партнерстві і Українська держава, і Сполучені Штати, які допомагають нам у захисті".
Як зазначив Зеленський, укладання угоди є першим результатом його розмови з президентом США Дональдом Трампом у Ватикані.
"Ми говорили з президентом Сполучених Штатів, із Дональдом Трампом, про нашу готовність до укладення угоди – говорили на зустрічі у Ватикані. Фактично зараз ми маємо перший результат ватиканської зустрічі, який робить її дійсно історичною. Дуже чекаємо й на інші результати нашої розмови – вийшла тоді змістовна зустріч, кожну хвилину часу ми з президентом Трампом використали на сто відсотків".
Глава нашої держави наголосив, що хоч перемовини були непростими, "результат є сильним".
У ніч на 1 травня Україна та Сполучені Штати Америки підписали стратегічну угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови та партнерство у сфері критичних корисних копалин.
Основні положення угоди:
повна власність і контроль залишаються за Україною. Всі ресурси на українській території та в територіальних водах належать Україні;
рівноправне партнерство. Фонд створюється 50/50. Україна керуватиме фондом спільно із США;
національна власність захищена. Угода не передбачає змін у процесах приватизації або управлінні державними компаніями;
жодних боргів. Угода не містить згадок про будь-які боргові зобов’язання України перед США;
угода відповідає Конституції та не змінює євроінтеграційний курс. Документ узгоджується з національним законодавством і не суперечить жодним міжнародним зобов’язанням України;
Фонд наповнюватиметься доходами виключно з нових ліцензій. 50% доходів від нових ліцензій у сфері критичних матеріалів і нафти й газу після створення фонду спрямовуватимуться до нього;
законодавчі зміни – лише точкові. Для функціонування фонду передбачено лише внесення змін до бюджетного кодексу;
США допоможуть залучати додаткові інвестиції і технології.
Щобільше угода надає податкові гарантії. Доходи і внески фонду не оподатковуються ні у США, ні в Україні, щоб інвестування дало якнайбільші результати.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.