#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Автоновини

Збільшення штрафів за порушення ПДР: 17 березня закон набирає чинності

16.03.2021 Дар'я Сафронова 0

Закон №1231-ІХ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху” запрацює вже 17 березня.

Про це повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

"Це важливі зміни, над якими ми працювали не один рік, і очікуємо, що цей Закон буде мати дійсний вплив на безпеку дорожнього руху й підвищить дисципліну його учасників", -

Олексій Білошицький

Нагадаємо, "Погляд" повідомляв про подробиці норм закону, адже посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху торкнуться не тільки водіїв транспортних засобів, а й пішоходів. Закон був підписаний 12 березня, а 17 березня він набере чинності.

Що змінює закон?

Керування у стані сп'яніння

Підвищується відповідальність за ст. 130 КУпАП (Керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції)

 • За перше порушення — 17 000 грн з позбавленням права керування на 1 рік;
 • За друге порушення — 34 000 грн з позбавленням права керування на 3 роки з оплатним вилученням ТЗ чи без такого або адмінарешт на 10 діб з оплатним вилученням ТЗ чи без такого;
 • За третє порушення — 51 000 грн з позбавленням права керування на 10 років та конфіскацією транспортного засобу або адмінарешт на 15 діб з позбавленням права керування на 10 років та конфіскацією транспортного засобу.

Встановлено кримінальну відповідальність за вчинення ДТП з потерпілими у стані сп’яніння та прибираються більшість можливостей уникнення та пом’якшення покарання.

Забороняється застосування судами малозначності та передачі справи на розгляд громадській організації або трудовому колективу під час розгляду справ за ст. 130 КУпАП. Водночас строк, протягом якого правопорушника можна притягнути до відповідальності, збільшено з 3 місяців до 1 року.

Скасовано необхідність залучення свідків під час оформлення поліцейськими матеріалів, за умови застосування поліцейськими засобів фотозйомки (відеозапису).

Скасовано необхідність залучення понятих під час оформлення патрульними і муніципальними інспекторами з паркування будь-яких тимчасових затримань транспортного засобу за умови ведення відео або фото фіксації таких порушень.

Інші норми закону

Уточнено порядок використання фото- і відеотехніки в службовій діяльності поліцейських. Прибрано подвійні трактування норм щодо використання приладу для вимірювання швидкості TruCAM.

Підвищено штрафи за залишення місця ДТП — 3400 грн або позбавлення права керування від 1 до 2 років або адмінарешт від 10 до 15 діб. А штраф за вчинення ДТП підвищено до 850 грн.

За вказаною статтею, а також за незупинку на вимогу поліцейського і порушення правил проїзду залізничних перехресть, повторне керування несправним транспортним засобом чи за керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування, або не пред’явила їх для перевірки, або стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування судам забороняється застосування малозначності.

Крім цього, змінено правила обчислення строку позбавлення права керування: у випадку вчинення водієм повторного порушення під час дії строку позбавлення невідбута частина позбавлення приєднується до нової, а не поглинається, як раніше. Водночас загальний строк позбавлення права керування ТЗ може бути більшим, ніж гранично допустимий – більше 10 років.

Підвищено штрафи за ст. 121 КУпАП (порушення правил керування транспортом), саме:

 • за керування транспортним засобом без непристебнутого паска безпеки або мотошолому - 510 грн;
 • керування незареєстрованим транспортним засобом або з неналежними йому або ж погано видними ДНЗ — 850 грн і за повторне — 1700 грн.

Підвищено штрафи за ст. 122 КУпАП (перевищення швидкості руху, проїзд на заборонений сигнал світлофора тощо), а саме:

 • перевищення швидкості більш ніж на 20 км/год — 340 грн;
 • більш ніж на 50 км/год — 1700 грн;
 • за які існував штраф 255 грн — підвищено до 340 грн,
 • за які існував штраф 425 грн — підвищено до 510 грн,
 • порушення, за які існував штраф 510 грн — до 680 грн

Якщо водій створив аварійну ситуацію, — штраф підвищено з 680 до 1445 грн або позбавлення права керування транспортним засобом від 6 місяців до 1 року.

Підвищено штрафи за ст. 126 КУпАП, (керування ТЗ без відповідних документів на право керування засобом, або непред'явлення документів), а саме:

 • за ч. 2 (особа не має права керування) — 3400 грн;
 • за ч. 4 (особа позбавлена права керування) — штраф 20 400 грн, а за повторне порушення протягом року — штраф 40 800 грн з позбавленням права керування на строк від 5 до 7 років та можливістю оплатного вилучення транспортного засобу.

Підвищено штраф за ст. 127 КУпАП (порушення правил дорожнього руху пішоходами, велосипедистами)

 • для пішоходів — 255 грн;
 • велосипедистів, водіїв гужового транспорту і погоничів тварин — 340 грн;
 • у випадку вчинення їх в стані сп’яніння — 680 грн, а у випадку створення аварійної ситуації — 850 грн.

Обов'язки водія

У 16 ЗУ України “Про дорожній рух” встановлено обов’язок водія:

 • виконувати передбачені законом вимоги поліцейського, під час зупинки на вимогу поліцейського тримати руки в полі його зору і не виходити з транспортного засобу без дозволу поліцейського;
 • пасажиру перебувати на своєму місці до розпорядження або вимоги поліцейського. На вимогу поліцейського, вийти з т/з;
 • водію на вимогу поліцейського не просто “пред’явити” посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію та поліс, як раніше, а пред’явити документи у спосіб, що дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, що містяться в цих документах. Відповідне право поліцейського вимагати це - додатково закріплене в ст. 32 ЗУ “Про Національну поліцію”.

Що думають водії?

У коментарях в Facebook можна зустріти різноманітні думки з приводу закону, однак найчастіше користувачі не задоволеннями такими нововведеннями та пропонують розробити чіткий механізм поводження водія під час перевірки, а також розробити дзеркальний закон про посилення відповідальності працівників поліції про неправомірні дії.

Нагадаємо, “Погляд” повідомляв, як задекларувати подароване авто. Також ми писали, що за тиждень пальне подорожчало на 10-50 коп./л.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.

Фото: pixabay