Збережемо фігуру: цукрові підприємства різко підвищили відпускні ціни на солодкий продукт
Станом на 21 вересня працює лише дев’ять цукрових заводів із 33.
В Україні сезон цукроваріння офіційно розпочато 5 вересня. Відтоді, як повідомляється на сайті національної асоціації виробників цукру «Укрцукор», загалом перероблено 236 500 тонн цукрових буряків – і вироблено 28 000 тонн цукру.
Наприкінці травня асоціація прогнозувала, що виробництво цукру у країні в 2020 році буде на рівні 1,2-1,3 млн тонн, тобто на 15% менше, аніж роком раніше. Очікувалося також, що в нинішньому сезоні працюватимуть 33 цукрових заводи – на рівні минулого року.
«Враховуючи скорочення посівних площ і погодні умови, які можуть значно вплинути на врожайність (уже наразі відомо, що пилові бурі пошкодили частину посівів у Тернопільській, Харківській і Кіровоградській областях), а також те, що центральні регіони страждають від шкідників, виробництво цукру в 2020/2021 МР прогнозується на рівні 1,2-1,3 млн тонн - або на 15% менше, ніж роком раніше, проте це в повному обсязі може покрити потребу внутрішнього ринку», - говорив тоді аналітик асоціації «Укрцукор» Назар Михайловин.
Наразі ж у країні різко підвищили відпускні ціни на цукор, про що повідомили аналітики «Агро Перспектива».
Згідно їхніх спостережень, за останні кілька днів підприємства підняли ціни більш ніж на 2000 грн за тонну. Подорожчання цукру представники цукрових компаній пояснюють невисокою якістю цукрових буряків, що надходить на переробку. Ну, і звичайно, тим, що на даний час працює лише дев’ять цукрових заводів.
Так, станом на 21 вересня оптово-відпускні ціни на цукор становили в Україні 13900 грн за тонну, EXW (з урахуванням ПДВ). В той час як 16 вересня оптово-відпускні ціна тонни цукру становила у залежності від якості і термінів оплати 11500-11900 грн.
До речі, ми якось розповідали, що у Португалії ввели податок на цукровмісні напої як метод боротьби з ожирінням.
Читайте також на «Погляді», якими фруктами замінювати цукор, щоб довше залишатися здоровими і витрачати менше коштів на некорисні продукти.