Новини
Новини світу

Заявка Швеції на вступ до НАТО: комітет із закордонних справ парламенту Туреччини підтримує (ВІДЕО)

Протокол про вступ пройшов Комітет зі закордонних справ законодавчого органу.

Комітет зі закордонних справ турецького парламенту дав зелене світло членству Швеції в НАТО, усунувши ключову перешкоду в процесі вступу.

Про це пише The Guardian.

"Протокол (про вступ Швеції в НАТО) пройшов комітет", −

депутат від опозиційної партії CHP Утку Чакірозер, член комітету у закордонних справах Agence France-Presse.

Глава НАТО Єнс Столтенберг привітав голосування в комітеті та сказав, що розраховує на те, що Туреччина та Угорщина завершать ратифікацію якомога швидше.

Міністр закордонних справ Швеції заявив, що наступним кроком буде голосування в турецькому парламенті.

"Ми з нетерпінням чекаємо на те, щоб стати членом НАТО".

Туреччина, як член НАТО, довгий час відкладала ратифікацію заявки Швеції, звинувачуючи балтійську країну в надто поблажливому ставленні до курдських бойовиків, які Анкара вважає небезпечними та звинувачує в невдалому перевороті.

Нагадаємо, до навчань НАТО з кіберзахисту приєднується Південна Корея. Таке запрошення перше для азійської країни. Підкреслює важливість кібербезпеки на світовій оборонній арені та визнання досвіду Південної Кореї у новітній сфері.

Такі навчання під проводом НАТО ще відомі за назвою "Кіберкоаліція". Є одними з найбільших у світі з кібербезпеки. Вони мають на меті посилити спроможність захищати мережі та інфраструктуру від кіберзагроз.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.