"Засвіти свічку": до Дня пам’яті жертв голодоморів у Києві відбудуться жалобні заходи
День пам’яті жертв голодоморів 1932-1933 років – геноциду Українського народу та масових голодів 1921-1923 та 1946-1947 років, у столиці буде насичений жалобними заходами, панахидами, тематичними виставками, а також традиційною акцією "Засвіти свічку".
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/11/01-1.jpg)
23 листопада проведуть жалобні заходи на території Національного музею "Меморіал жертв Голодомору" (вул. Лаврська, 3) за участю представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадськості, духовенства, іноземних гостей.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/11/0d53c68ee88c10dc76eb6b21f6a2475fc78a09ef1.jpg)
Цього дня о 16:00 буде оголошено хвилину мовчання на вшанування пам’яті жертв голодоморів, а також проведено загальноукраїнську акцію "Засвіти свічку". У цей час кожен охочий може долучитися до вшанування загиблих співвітчизників та встановити свічку на підвіконні.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/11/1480297143-2830.jpg)
Цієї суботи на території Києва приспустять Державний Прапор України. Також обмежать проведення заходів розважального змісту та внесуть зміни до програм комунальних засобів масової інформації.
23 листопада у храмах проводитимуть поминальні панахиди за загиблими внаслідок голодоморів в Україні.
22 листопада організують зустріч-реквієм "Голод 33-го – біль душі і пам’ять серця" у Центральній бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка для дітей Києва. Цього ж дня відбудуться лекції та перегляд документального фільму в Національному історико-архітектурному музеї "Київська фортеця".
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/11/630_360_1526483945-9523.jpg)
До 30 листопада триватиме виставка-реквієм "Не згасне в серці пам’яті свіча" у Міській спеціалізованій молодіжній бібліотеці "Молода гвардія".
До 29 листопада у Державному архіві Києва відбуватиметься виставка архівних документів "До Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні".
У листопаді організують покази документально-хронікальних фільмів: української драми режисера Олеся Янчука "Голод-33" (1991) за мотивами повісті Василя Барки "Жовтий князь" та документальної стрічки режисерки, письменниці та журналістки Ганни Гін "Жорна" (2008) у комунальних кінотеатрах мережі КП "Київкінофільм".