Новини
Новини світу

Закон про "іноагентів": ставить під загрозу євроатлантичну інтеграцію Грузії (ВІДЕО)

Затвердити законопроєкт у остаточному, третьому читанні, "Грузинська мрія" може в середині травня.

США засуджують законопроєкт у дусі Кремля про "іноагентів", який 1 травня в другому читанні ухвалив парламент Грузії, а також неправдиві наративи, які урядовці використали для його захисту.

Про це заявив речник Державного департаменту США Метью Міллер.

Він зазначив, що члени керівної партії "Грузинська мрія" чітко дали зрозуміти, що мета закону полягає в тому, щоб змусити замовкнути критичні голоси та знищити активне громадянське суспільство у країні, яке служить критичним обмеженням для уряду в будь-якій демократичній країні.

За його словами, це законодавство та антизахідна риторика "Грузинської мрії" поставили Грузію на "хитку траєкторію". Заяви та дії грузинського уряду несумісні з демократичними цінностями, які лежать в основі членства в ЄС і НАТО, і таким чином ставлять під загрозу шлях Грузії до євроатлантичної інтеграції.

"Коментарі, що неправильно характеризують іноземну допомогу Грузії, яку ми надавали протягом 32 років для зміцнення грузинської економіки, демократії та здатності стримувати російську агресію, фундаментально підривають міцні відносини, які ми розвинули з урядом і народом Грузії".

Речник Держдепу наголосив, що США підтримують грузинський народ і його право бути почутим.

"Ми засуджуємо застосування насильства проти мирних протестів, у тому числі проти журналістів, які висвітлюють демонстрації. Застосування сили для придушення мирних зібрань і свободи слова є неприйнятним, і ми закликаємо владу дозволити протестувальникам продовжувати здійснювати своє право на свободу вираження поглядів".

Законопроєкт зобов'язує неурядові організації та ЗМІ, які отримують понад 20% фінансування з-за кордону, зареєструватися як "іноземний агент". Згідно із законопроєктом, кожен, хто вважається "організацією, що просуває іноземні інтереси", має бути зареєстрований у держреєстрі.

Закон про "іноагентів" фактично є аналогом закону, ухваленого в Росії. Згідно з документом, ЗМІ та громадським організаціям, які отримують фінансування з-за кордону, надаватимуть статус "агентів іноземного впливу". Реєструвати іноагентів має прокуратура, а не служба держреєстру. Для фізичних осіб за порушення закону передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п'яти років, для юридичних — штраф.

Нагадаємо, 7 березня 2023 року у Грузії розпочалися масові мирні протести через підтримку парламентом законопроєкту про "іноагентів", ініційованого грузинською партією "Сила народу".

У ніч проти 8 березня спецназ розігнав учасників акції протесту. Силовики повністю зайняли територію, прилеглу до парламенту, застосовуючи водомети та сльозогінний газ. Також відбулися затримання. За даними МВС, станом на ранок 8 березня затримали 66 людей.

До цього президентка Грузії Саломе Зурабішвілі записала відеозвернення у якому підтримала протестувальників проти законопроєкту щодо виявлення "іноземних агентів". Вона пообіцяла накласти вето на документ, ухвалений парламентом у першому читанні. 8 березня масові протести продовжилися.
9 березня у Грузії, зокрема у столиці Тбілісі, Кутаїсі та Батумі, проходили вже мирні акції-мітинги.

Станом на вечір 9 березня 132 затриманих під час протестів у Грузії відпустили, одна людина залишалася під вартою за звинуваченням у нападі на поліцейського.

10 березня парламент Грузії відхилив у другому читанні "закон про іноагентів".


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.