Новини
Суспільство
Україна-суспільство

За минулий рік українців стало менше на 335 тисяч

Ці показники співвідносні зі спадом населення під час гострої хвилі ковіду у 2021 році та загальним трендом смертності в останні роки, яка значно перевищує народжуваність.

За минулий рік українців стало менше на 335 тисяч - зображення

У 2022 році на підконтрольній Україні території населення зменшилося на 335 тисяч. Про це повідомляє Опендатабот із посиланням на дані Мін'юсту. За минулий рік було зареєстровано 541 739 смертей, що на 24% менше, ніж у 2021. Однак зазначається, що дослідження зроблене на ґрунті даних про підконтрольну територію України.

За минулий рік українців стало менше на 335 тисяч - зображення

Найбільша кількість померлих у 2022 році зареєстрована у Дніпропетровській області – 58 445 осіб. Друге місце у сумному рейтингу посідає Харківська область, замикає трійку Київ.

Найнижчі показники смертності наразі ж у тимчасово окупованих та нещодавно звільнених областях, дані з яких неможливо зібрати повною мірою. Так, наприклад, у випадку з Херсонською областю, кількість врахованих смертей скоротилася більш ніж утричі, порівняно з показниками 2021 року.

Кількість новонароджених у 2022 наразі точно підрахувати неможливо, через ті самі воєнні дії та українок, що народжували за кордоном та ще не встигли подати відповідні папери до консульства або дипломатичного представництва України.

Натомість за вже наявними даними, спад населення України – тобто різниця між кількістю людей, що народилися, та тими, хто помер – складає близько 335 тисяч осіб за рік. Ці показники співвідносні зі спадом населення під час гострої хвилі ковіду у 2021 році та загальним трендом смертності в останні роки, яка значно перевищує народжуваність.

За минулий рік українців стало менше на 335 тисяч - зображення

Нагадаємо, від початку війни російські окупанти вбили в Україні щонайменше 459 дітей. Також відомо, що  росія незаконно вивезла з України вже понад 238 тис. дітей.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.