Новини
Україна
Екологія
За кордоном

За 50 років чисельність диких тварин у світі скоротилася на 68%


Дані про стан понад 4 тисяч видів хребетних на планеті Земля за останні 50 років говорять про скорочення популяцій в середньому на 68%.

Фото: ІА «Погляд»

Такі висновки містяться в доповіді Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) «Жива планета 2020».

«З 1970 року чисельність популяцій хребетних на Землі скоротилася на 68%. Через глобальне економічне зростання та екстенсивне господарство знищуються місця проживання живих організмів, змінюється клімат, зникають ліси і забруднюються води Світового океану. Крива невблаганно йде вниз – настає момент, коли ми повинні повернути цю тенденцію назад», – йдеться в повідомленні прес-служби фонду.

Серед основних причин проблем біорізноманіття наземних екосистем фахівці WWF називають зміни в землекористуванні і марнотратне використання природних ресурсів.

Фото: ІА «Погляд»

«Однак за прогнозами, в наступні десятиліття до цих погроз додасться зміна клімату. Вже була зафіксована перша загибель видів ссавців через зміни клімату, інші види поки тільки починають відчувати на собі наслідки цих змін», – попереджають у Фонді.

Діяльність людини призвела до серйозних змін трьох чвертей всієї суші і 40% океанів. У звіті, який склали близько 125 експертів, також сказано, що популяції 4 тисяч вивчених видів прісноводних хребетних скоротилися на 84%.

Фото: ІА «Погляд»

Варто зазначити, що в Україні майже не відбуваються дослідження чисельності популяцій тварин та рослин, які б дали розуміння зміни розмірів їхніх популяцій у національних масштабах. Основна причина – відсутність національного пріоритету у питаннях збереження природи, а отже – ресурсів та плану дій.

Також серед основних загроз не лише для тварин, а й для людей експерти називають руйнування природних систем на планеті. А в деяких областях України орні землі становлять понад 80% території.

«Це, в свою чергу, знищує спроможність природи надавати нам такі екосистемні послуги як чиста вода та повітря, сприятливий клімат, родючи ґрунти», – зазначають в WWF Україна.

Нагадаємо, вчені пропонують половину земної кулі перетворити на заповідники. Натомість в Україні, за даними WWF, станом на 1 січня 2020 року лише 6,77% площі країни заповідні.

Як повідомляв «Погляд» раніше, до кінця століття на Землі може зникнути 558 видів ссавців.