15.06.2018
Катерина Бенке 0
Тарасівська сільська рада не збирається поступатись мешканцям і продовжує створення кладовища розміром в 10 га.
14 червня відбулося слухання одного з численних позовів села Тарасівки. В цей раз – розгляд справи про скасування передачі Тарасівською сільською радою земельної ділянки комунальному підприємству «Ритуал». В планах – побудувати на території в 10 га кладовище європейського рівня. Обґрунтовують рішення тим, що кладовище приверне інвестиційні кошти до села. Слухання затягнулось на 2 години через тривалі дебати між адвокатами обох сторін. Результат – подальший розгляд перенесли на 9 липня.
Нагадаємо, у 2017 році Громадське телебачення проводило розслідування справи. Ще у 2007 сільська рада заключила договір з КП «Ритуал» (яке вона сама ж і створила) та передала підприємству ділянку для будівництва кладовища. Проект кладовища створювався у ТОВ «Ритуальна служба пам’ять». Також у будівництво була залучена Міжнародна громадська організація «Фундація «Сімейна пам’ять». Цікавий момент – у всіх трьох організаціях фігурує Віталій Мисак, з яким сільський голова Володимир Сизон дружить вже 16 років.
14 вересня 2017 громаді вдалося ухвалити рішення про заборону будь-яких дій на території майбутнього кладовища. Тарасівська сільська рада подала близько 4 апеляцій на це рішення. Жодна з поданих апеляцій задоволена не була.
За словами адвоката Олега Волошинович, у 2014 році спірна ділянка була у власності сільської ради, проте користуватись нею рада не могла, адже право користування набула у 2016. Також ділянка на момент передачі не була належним чином оформлена. Передавши землю у користування Тарасівська СР порушила закон.
У суді 14 червня адвокату від громади протистоять троє захисників. Наголошують, що передача була законною, а от позов не має сенсу, адже поданий фізичними особами Актисенком Сергієм та Ноздріним Іллєю. За словами адвокатів, будівництво ніяк не порушує права конкретних осіб, а для волевиявлення громади існують громадські організації та Тарасівська сільська рада.
Місцева жителька Тетяна Антюхова наголошує, що план кладовища погоджували без відома населення. Крім того, генеральні плани населеного пункту, які сільська рада подає на розгляд у судах, постійно змінюються відповідно до ситуації. Той план, що є у відкритому доступі, занадто розмитий, щоб взагалі щось зрозуміти. Громада навіть провела незалежну експертизу, що виявила порушення будівництвом санітарної зони.
А «Фундація «Сімейна пам’ять» продовжує агітувати жителів села за нове кладовище, підкидуючи під будинки інформаційні листівки. Обіцяють безкоштовні місця та передачу 60% ділянки під керівництво Тарасівської сільської ради. Мешканці села сумніваються у правдивості інформації – і бояться, що їх домівка перетвориться у суцільний крематорій.